Fot. Mat. prasowe Pfleiderer

Fot. Mat. prasowe Pfleiderer

  • Autor: bm
  • 11 gru 2018 08:22

Nowoczesne płyty meblowe we wnętrzach biurowych

Dzięki najnowszym technologiom w produkcji i wykończeniu płyt meblowych, można stosować rozwiązania, które zwiększają atrakcyjność i funkcjonalność wnętrz – zarówno mieszkalnych, jak i biurowych.

Zgodnie z najnowszymi trendami w projektowaniu biur, siedziby niektórych korporacji zaczynają coraz bardziej przypominać prywatne domy. Wzrasta potrzeba rozwiązań, które przełamałyby sztywną konwencję monotonnej pracy przez osiem godzin w pozycji siedzącej. Jednym z ciekawych pomysłów na wprowadzenie swobodnej atmosfery w biurze jest nietypowe wykorzystanie powierzchni płaskich. Takie możliwości daje np. laminat Duropal HPL Magnet. „Dzięki ferromagnetycznemu rdzeniowi, płyta oklejona tą specjalną warstwą może zostać wykorzystana jako tablica magnetyczna suchościeralna i kredowa” – wyjaśnia Aldona Słapa-Nowacka, Category Manager Pfleiderer. I dodaje: „Takie rozwiązania są niezwykle funkcjonalne, ułatwiają m.in. wizualizację pomysłów podczas mniejszych spotkań czy burz mózgów. Ich ogromną zaletą jest fakt, że pozwalają zaoszczędzić przestrzeń. Możemy wmontować płytę o właściwościach magnetycznych w meble, np. front szafy.” To doskonały sposób na prowadzenie notatek osobistych lub spraw bieżących w firmie. Na tablicy możemy również umieszczać rzeczy, które wywołują pozytywne emocje, jak np. zdjęcia z podróży czy dekoracje pobudzające w nas kreatywność.

Z obserwacji rynku wynika, że coraz większą popularnością cieszy się model „desk sharingu”. To system organizacji miejsca pracy, w którym dosłownie dzieli się stanowiska – pracownicy nie mają stałego biurka, a każdego dnia zajmują jedno z akurat wolnych. Ta metoda ma wiele zalet, m.in. znacznie oszczędza przestrzeń. Wyzwaniem jest jednak utrzymanie czystości. Pfleiderer rekomenduje zastosowanie powierzchni, które są odporne na ślady palców. Taką właściwość ma antyrefleksyjna matowa powłoka PrimeBoard Xtreme Matt. „To powierzchnia niezwykle przyjemna i aksamitna w dotyku, a tzw. efekt anti-fingerprint chroni przed niepożądanymi zabrudzeniami oraz umożliwia łatwe i szybkie czyszczenie” – tłumaczy Aldona Słapa-Nowacka. Innym rozwiązaniem jest np. antybakteryjna powłoka Duropal MicroPlus, która minimalizuje ryzyko rozwoju chorobotwórczych drobnoustrojów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ