Fot. GTV

Fot. GTV

  • Autor: bm
  • 21 wrz 2017 09:59 (aktualizacja: 21 wrz 2017 12:14)

Nowoczesne systemy do organizacji domowej spiżarni

Nowoczesne rozwiązania oferowane przez producentów akcesoriów meblowych pozwolą na stworzenie funkcjonalnej spiżarni nawet w niewielkiej kuchni. Warto zwrócić uwagę na systemy drzwi przesuwnych, organizery do szuflad, carga i kosze narożne, a także systemy wspomagające wysuwanie szuflad.

Wykorzystując nawet niewielką przestrzeń, warto postawić na wysokiej jakości systemy przesuwne, które oddzielą obszar roboczy – przeznaczony do gotowania od strefy dedykowanej przechowywaniu produktów spożywczych czy niezbędnych akcesoriów kuchennych. Warto tutaj przyjrzeć się najnowszej ofercie firmy GTV.

"Myśląc o funkcjonalności i projektach nowoczesnych przestrzeni, stworzyliśmy Novo S – trwały i estetyczny system łączący sprawdzone rozwiązania ze swobodą aranżacji - przy jego wykorzystaniu można połączyć dwa rodzaje materiałów w jednym skrzydle drzwi przesuwnych: płytę (18mm) lub szkło (4mm). Dzięki łożyskowanym kółkom i starannie dobranemu aluminium system pracuje cicho i efektywnie nawet przy maksymalnym obciążeniu jednego skrzydła wynoszącym 50 kg. Drzwi przesuwne możemy wykonać z płyty w kolorze mebli kuchennych lub umieścić na nich dowolną grafikę – np. rodzinne zdjęcia. Tak, w sposób estetyczny i niezwykle pragmatyczny ukryjemy domowe przetwory, jednocześnie nadając kuchni nowoczesnego i eleganckiego charakteru. W pełnym porządku i z klasą" - podkreśla Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

Szuflady Modern Box (GTV) to konstrukcja o niezwykle dużym udźwigu, sięgającym nawet 40 kg, a w przypadku Modern Box Square - 50 kg. "Wykorzystując szuflady Modern Box można zbudować specjalny zestaw Cargo idealny do przechowywania – wysokość położenia szuflad można dostosować do naszych potrzeb, dzięki czemu zmieszczą się przetwory o różnej wysokości. Dzięki specjalnym prowadnicom, z łatwością wysuniemy je całkowicie z szafki, zapewniając sobie pełen dostęp do ich zawartości" – wyjaśnia Joanna Repko.

Nawet najlepiej zaprojektowane szafy pełne półek, szuflad i koszy nie zagwarantują nam utrzymania w nich porządku. Specjaliści rekomendują inwestycję w akcesoria, które optymalnie zorganizują wnętrze szuflad, w tym zabezpieczą rzędy słoików przed przemieszczaniem się i ewentualnym stłuczeniem. Z pomocą przychodzą estetyczne relingi i listwy poprzeczne. Poprawnie zamontowane, zapewniają stabilne położenie poszczególnych przedmiotów, a możliwość regulowania wielkości poszczególnych przegródek sprawia, że w każdej chwili możemy stworzyć przestrzeń dla zupełnie nowych zapasów.

Wśród propozycji wkładów do szuflad na uwagę zasługują z pewnością drewniane elementy FineLine MosaiQ firmy Peka, które są nie tylko ergonomiczne, ale również zachwycają wyszukanym wyglądem. Poszczególne moduły mogą być łączone i ułożone w taki sposób, by spełnić wymagania użytkownika, dzięki czemu cała zawartość szuflady jest doskonale zorganizowana i zawsze dostępna.

Dispensa (Peka) to pojemny system typu cargo, który zapewnia doskonałą widoczność i dostęp do zawartości z obu stron. Wystarczy jedno pociągnięcie, aby płynnym ruchem wysunąć całą zawartość na ze­wnątrz. W tym systemie, który jest idealnym sposobem na wykorzystanie wąskich wnęk w kuchni, zastosowaliśmy drewniane wstawki. Z kolei w systemie Pleno półki są automatycznie wysuwane do przodu, w momencie otwierania frontu szafki. Drewniane barierki zabezpieczają produkty z przodu i sprawiają jednocześnie, że ten praktyczny wyciąg sta­je się estetycznym elementem wyposażenia nowoczesnej kuchni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ