Fot. Hettich

Fot. Hettich

  • Autor: bm
  • 20 lut 2017 14:06 (aktualizacja: 20 lut 2017 14:35)

Nowy trend - akcesoria meblowe w kolorze antracytu

Antracyt to jeden z najpopularniejszych trendów tego sezonu, a dotyczy między innymi akcesoriów do mebli kuchennych. Kolor ten doskonale komponuje się z minimalistycznym wystrojem kuchni, z modną bielą i jasnymi odcieniami drewna. Warto zastosować go również w miejscach na pozór mało widocznych.

Antracyt stał się ulubionym kolorem projektantów, którzy wyróżniają nim minimalistyczne zabudowy meblowe. Chętnie łączą go z bielą, ale też dekorami drewnianymi. Moda na antracyt obowiązuje nie tylko na zewnątrz, ale również we wnętrzach mebli, dlatego antracytowe mogą być również eleganckie szuflady.

"O wysokiej klasie mebli świadczy jakość ich wykonania i niezwykła staranność w doborze poszczególnych elementów, również tych, których nie widać na pierwszy rzut oka" - stwierdza Joanna Nowak z firmy Hettich. - "Nawet najpiękniejsza zabudowa meblowa straci na atrakcyjności, jeżeli zadbamy jedynie o estetykę oprawy, a otwarta szuflada zdradzi, czy została dobrana tylko na zasadzie przypadku, bo przecież nie widać jej wnętrza."

Antracyt, czyli szarość wpadająca w czerń, to jeden z najmodniejszych kolorów w aranżacji wnętrz. Swoją popularność zawdzięcza przepięknej, intensywnej barwie. To również bardzo plastyczny kolor, który w zestawieniu z innymi dekorami pozwala uzyskać wspaniałe efekty. Kolor antracytowy doskonale wypada w towarzystwie dekorów drewnianych.

"Z pięknymi, naturalnymi dekorami drewnianymi, które są hitem wnętrz również w tym sezonie, doskonale korespondują szuflady w kolorze antracytu" - podpowiada Joanna Nowak. - "Żeby jeszcze bardziej wzmocnić wrażenie luksusu, możemy bok szuflady zbudować z dwóch uzupełniających się elementów w kolorze antracytu i dekoru drewnianego, takiego samego, z jakiego wykonane są meble."

 W głębokim, antracytowym kolorze utrzymana jest też linia produktów szwajcarskiej marki Peka. Kosze i półki z jej oferty doskonale komponują się z drewnianymi i monochromatycznymi meblami. Antracyt to mocna, wyrazista barwa, która dobrze prezentuje się zwłaszcza w nowoczesnych kuchniach, w towarzystwie modnych betonowych struktur, płyt kwarcytowych, gładkich, szklanych tafli i stalowych urządzeń.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ