Fot. Rejs

Fot. Rejs

  • Autor: bm
  • 04 sty 2019 10:08 (aktualizacja: 07 sty 2019 14:24)

Okucia meblowe a wygoda użytkowania mebli

Zawiasy meblowe, prowadnice i podnośniki… To od nich w dużej mierze zależy, czy meble w kuchni lub innych pomieszczeniach będą gwarantowały wygodę i łatwość użytkowania.

Okucia i akcesoria są bardzo ważnymi elementami mebli. Od ich wytrzymałości, jakości jazdy i udźwigu zależy czy wysuwanie szuflady lub otwieranie frontu pozostanie – jak powinno – niezauważone, czy też przeciwnie. Czy cargo wyjedzie z szafki płynnie i domknie się bezszelestnie, czy też głośny trzask zamykanych drzwiczek za każdym razem będzie budził irytację użytkowników.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów zawiasów – standardowych i do tak zwanych zadań specjalnych. Są modele do ciężkich frontów i takie do lekkich i cienkich, do szkła, aluminium i do płyty, do szafek z frontem równoległym i tych narożnych… Wybór jest ogromny. Z roku na rok coraz szerszy. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy Rejs. Na co więc zwrócić uwagę podczas wyboru mechanizmu do danej szafki? – Oprócz kwestii podstawowej – czyli specyfiki zastosowania, należy również sprawdzić jakie dodatkowe walory oferuje dany model. Może być to ciekawy designerski wygląd, powłoka antykorozyjna lub obecność dodatkowych rozwiązań podnoszących komfort pracy – np. cichy domyk – odpowiada Damian Rybak.

Ten ostatni oferują np. zawiasy Rejs z linii Soft Close. Gwarantują one ciche użytkowanie szafek – fronty nie trzaskają, ale samoczynnie wyhamowują i delikatnie się domykają. Mechanizmy przeznaczone są do puszek o średnicy 35 mm. System Click on zapewnia szybki montaż frontu do szafki, a regulacja mimośrodowa pozwala ustawić go w jednym, prostym kroku. To ważne, bo tylko precyzyjne wyregulowanie zawiasu pozwoli ustawić drzwiczki w idealnej pozycji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ