Ligna to najważniejsza na świecie impreza wystawiennicza prezentująca maszyny, urządzenia i narzędzia do obróbki drewna. Fot. Deutsche Messe

Ligna to najważniejsza na świecie impreza wystawiennicza prezentująca maszyny, urządzenia i narzędzia do obróbki drewna. Fot. Deutsche Messe

  • Autor: mg
  • 21 kwi 2017 07:39 (aktualizacja: 21 kwi 2017 11:43)

Organizatorzy targów „Ligna” nie kryją optymizmu

22 maja br. w Hanowerze rozpocznie się kolejna edycja targów „Ligna” – to najważniejsza na świecie impreza wystawiennicza prezentująca maszyny, urządzenia i narzędzia do obróbki drewna. W ciągu pięciu dni na powierzchni 128 tys. m2 swoje oferty zaprezentuje 1.500 wystawców z 49 krajów.

Aktualna koniunktura w branży, idąca w parze z postępującą digitalizacją oraz nową koncepcją wystawienniczą targów „Ligna”, pozwala na optymistyczne prognozy, rokujące sukces imprezy. Po raz pierwszy od wielu lat odnotowujemy aż tak znaczny wzrost zarezerwowanej powierzchni targowej, której metraż już w tej chwili przekracza zeszłoroczny wynik. Siedem głównych działów, do których należą: „Narzędzia, maszyny i urządzenia do produkcji jednostkowej i seryjnej”, „Technologia powierzchni”, „Produkcja wyrobów drewnopochodnych”, „Maszyny tartaczne”, „Energia z drewna”, „Komponenty maszyn i systemy automatyzacji” oraz „Sprzęt leśny”, zostanie zaprezentowanych na powierzchni aż 128 tys. m2 i to w całkiem nowym kontekście technologicznym. Ta nowa koncepcja wystawiennicza, odzwierciedlająca zrównanie technologicznych standardów obróbki drewna w rzemiośle i przemyśle drzewnym, spotkała się z pełnym uznaniem ze strony wystawców, czego wynikiem jest znaczny wzrost rezerwowanych powierzchni – mówi Christian Pfeiffer, global director „Ligna” and Woodworking Events z koncernu Deutsche Messe. Na odwiedzających czeka wiele nowości oraz jedyny tego rodzaju na świecie park maszynowy z kompleksowymi urządzeniami demonstrowanymi w ramach pokazów na żywo. Atrakcyjny program ramowy wzbogacą natomiast prelekcje i dyskusje renomowanych ekspertów na temat aktualnych trendów.

Na optymizm organizatorów targów „Ligna” – koncernu Deutsche Messe oraz związku branżowego VDMA Holzbearbeitungsmaschinen – uwarunkowany dynamicznym rozwojem technologicznym i dobrą koniunkturą w branży drzewnej w wielu częściach świata – pozytywnie wpływa również postępująca digitalizacja. Zjawisko integracji i digitalizacji procesów coraz głębiej przenika bowiem do środowiska maszyn, systemów i urządzeń służących do obróbki i przetwarzania drewna.

Wystawcy na targach „Ligna” w Hanowerze w dniach 22-26 maja br. zademonstrują na konkretnych przykładach, dokąd zmierza obejmująca już nieomal wszystkie sektory digitalizacja, prezentując najnowsze rozwiązania technologiczne w tym zakresie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ