Funkcjonalność szuflad podwyższają specjalne organizery wewnętrzne. Fot. GTV

Funkcjonalność szuflad podwyższają specjalne organizery wewnętrzne. Fot. GTV

  • Autor: bm
  • 18 kwi 2019 09:00 (aktualizacja: 22 kwi 2019 22:14)

Organizery do kuchennych szuflad - funkcjonalne rozwiązania

Mogą być wykonane z tworzywa lub drewna, a ich wielkość, układ i forma są różne w zależności od tego, co w nich przechowujemy. Organizery do kuchennych szuflad do akcesoria, bez których trudno sobie dziś wyobrazić uporządkowaną i dobrze zorganizowaną kuchnię.

Spełnią rolę mini-spiżarni lub wkładu na sztućce, w ofercie producentów znajdziemy też specjalne organizery do przechowywania talerzy, garnków, przypraw i innych przedmiotów, które zazwyczaj znajdują się w kuchni. Mogą być wyposażone dodatkowo w maty antypoślizgowe, które ułatwiają wygodne przechowywanie, bez przesuwania się zawartości. Warto przy tym zwrócić uwagę na estetykę organizerów – dobra szuflada jest bowiem nie tylko funkcjonalna, jej wnętrze może też być odpowiednio dobrane kolorystycznie i stanowić – częściowo ukrytą – ozdobę zabudowy meblowej. Wkłady i organizery pozwalają zachować w środku porządek i przejrzystość – podstawą dobrej organizacji kuchni jest bowiem znalezienie stałego miejsca na każdą, nawet najdrobniejszą rzecz.. Ich dodatkowa „siła” kryje się ponadto w możliwości ich wygodnej modyfikacji i wprowadzania błyskawicznych zmian wynikających z aktualnych potrzeb użytkowników mebli.

Najważniejsza oczywiście jest wysokiej jakości szuflada – to od niej zależy, czy zastosowany organizer sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Taka jest np. szuflada Modern Box firmy GTV. Stawiamy na rozwiązania, które umożliwiają maksymalne wykorzystanie wolnego miejsca, a przy tym ułatwiają wykonywanie codziennych czynności – mówi Marcin Sałek, koordynator działu konstrukcyjnego w GTV. – System szuflad Modern Box umożliwia pełne wysunięcie, dzięki czemu dostęp nawet do głęboko schowanych przedmiotów jest ułatwiony. Zastosowane rozwiązania pozwalają na wykorzystanie każdej dostępnej przestrzeni – także tej, która znajduje się np. pod piekarnikiem. Do swoich szuflad GTV proponuje wkłady wykonane z litego drewna bukowego, które nie tylko pomagają zapanować nad chaosem w szafkach ze sztućcami i akcesoriami kuchennymi, ale prezentują się przy tym znakomicie i zachowują nienaganny wygląd przez długie lata.

Zdaniem producentów akcesoriów, organizery muszą być przystosowane do tego, by użytkownik mógł zmieniać ich układ w zależności od potrzeb. Atutem nowoczesnych systemów organizacji wewnętrznej szuflad jest ich elastyczność – przekonuje Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. – Z chwilą zmiany zawartości szuflady nie musimy inwestować w nowy organizer. Wystarczy przesunąć lub zmienić położenie poszczególnych elementów wkładu porządkującego i na nowo pogrupować przechowywane przedmioty.

Kiedy szuflada zmieni swoje przeznaczenie, bez problemu zastosujemy nowy układ organizacji wewnętrznej. Zestawy porządkujące wnętrze szuflad z linii „OrgaStore” czy „OrgaFlag” pozwalają dowolnie regulować podział ich wnętrza. Wygodne systemy przegródek, regulowane separatory czy praktyczne słupki umieszczane w dziurkowanym dnie szuflady umożliwiają samodzielne wprowadzenie niezbędnych zmian.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ