Atira, Hettich

Atira, Hettich

  • Autor: bm
  • 06 lut 2017 10:01 (aktualizacja: 08 lut 2017 10:00)

Organizery do niskich szuflad kuchennych

W niskiej szufladzie zmieści się wiele przedmiotów, które będą poukładane i zawsze na swoim miejscu, jeżeli odpowiednio zorganizujemy jej wnętrze. To oczywiście zadanie dla specjalnych wkładów porządkujących, które są idealnie dopasowane do szuflad, wykorzystując jej przestrzeń od boku do boku.

Organizery do niskich szuflad mogą być wykonane z różnych materiałów, a producenci dbają, by ich kolorystyka odpowiadała najnowszym trendom. Dlatego dostępne są, np. najmodniejsze obecnie wkłady z drewna czy z łatwego w utrzymaniu czystości tworzywa w matowej bieli, antracycie, kolorze srebrnym i szampańskim, które świetnie komponują się z beżami i szarościami mebli kuchennych.

Niska szuflada chętnie montowana jest pod płytą grzewczą, bo chcemy mieć w trakcie gotowania łatwy dostęp do sztućców i kuchennych przyborów czy przypraw. Aby jej otwieranie było proste, warto zadbać o system Push to Open (naciśnij i otwórz) nawet wtedy, gdy szuflada ma uchwyt.

Wbrew pozorom, choć jest niska, szuflada "pierwsza od góry" musi być odporna na obciążenia. Objętościowo nie mieści bowiem wiele, ale często są to przedmioty ciężkie, np. sztućce. "Warto dobrać prowadnicę o wytrzymałości przynajmniej 30 kg, która poradzi sobie nawet z szufladami o szerokości ponad 100 cm" - podpowiada Joanna Nowak z firmy Hettich. - "Prowadnice Actro czy Quadro są tak skonstruowane, że szuflada, nawet bardzo mocno obciążona, w pełni się wysuwa, ukazując całą swoją zawartość."

Dla codziennego komfortu użytkowania warto wybrać szuflady, które będą pracowały bezgłośnie, delikatnie się otwierały i same domykały. Silent System to amortyzator zintegrowany w prowadnicy, który wyhamowuje szufladę podczas jej domykania, dzięki czemu front nie uderza o korpus szafki i nie słyszymy irytującego hałasu przesuwających się sztućców.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ