Technologia otwierania bezuchwytowego firmy Blum. Fot. Blum

Technologia otwierania bezuchwytowego firmy Blum. Fot. Blum

  • Autor: mg
  • 11 gru 2018 09:31 (aktualizacja: 17 gru 2018 13:24)

Otwieranie bezuchwytowe - nowe możliwości dla projektantów mebli

Systemy otwierania szuflad push to open powstały w odpowiedzi na potrzeby przemysłu meblarskiego, który poszukiwał rozwiązań umożliwiających projektowanie mebli z gładkimi, minimalistycznymi frontami.

Michał Błaszczyk, specjalista ds. produktu w firmie Blum Polska

W firmie Blum wyróżniamy trzy technologie otwierania bezuchwytowego. Elektryczne wspomaganie ruchu „Servo-Drive”, w którym meble otwierają się po delikatnym naciśnięciu powierzchni frontu. W połączeniu z systemem hamowania „Blumotion” uzyskujemy delikatne i ciche zamknięcie. Mechaniczne wspomaganie otwierania i zamykania „Tip-on Blumotion”, gdzie po otwarciu szuflady system przeładowuje się i jest gotowy do delikatnego zamknięcia. „Tip-on”, czyli mechaniczne otwieranie, w którym po naciśnięciu front szuflady otworzy się, ale aby zamknąć szufladę, musimy ją odprowadzić i docisnąć.

Obecnie jesteśmy w stanie wyposażyć całą przestrzeń mieszkania w systemy bezuchwytowe. Mówimy tu nie tylko o szufladach, frontach uchylnych i drzwiach szafek, ale również o lodówkach, zmywarkach i zamrażarkach, które można wyposażyć w elektryczny system otwierania „Servo-Drive flex”. Nowe możliwości oznaczają również o wiele szerszy wybór rozwiązań technologicznych. Elektryczne wspomaganie otwierania „Servo-Drive” możemy zastępować w pełni mechanicznymi systemami „Tip-on” i „Tip-on Blumotion”. Klienci szczególnie cenią sobie komfort adaptacyjnego systemu hamowania „Blumotion”, dzięki któremu meble bez uchwytów zamykają się zawsze delikatnie i cicho.
Zupełnie nowe możliwości projektowe daje również zastosowanie cienkich frontów o grubości jedynie 8 mm. W połączeniu z meblami bez uchwytów „odchudzają” mebel i nadają im lekkości. Dzięki systemowi mocowań „Expando T” jako cienki front możemy wykorzystać np. materiał ceramiczny, kamień naturalny, tworzywo mineralne, a nawet beton. Do tej pory stosowano je głównie jako blaty – to spora zmiana na poziomie designu mebla.

Aktualne projekty opierają się również na wykorzystywaniu dużych płaszczyzn. Systemy „Tip-on Blumotion” oraz „Servo-Drive” pozwalają na wykorzystywanie frontów szuflad o szerokości do 1.400 mm, a w wypadku frontów uchylnych nawet do 1.800 mm.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ