W tej kuchni zastosowano podnośniki do otwierania szafek górnych z oferty firmy Amix. Fot. Amix

W tej kuchni zastosowano podnośniki do otwierania szafek górnych z oferty firmy Amix. Fot. Amix

  • Autor: bm
  • 28 lut 2018 10:42

Otwieranie górnych szafek - funkcjonalne akcesoria

Na rynku znajdziemy różne rodzaje rozwiązań pozwalających na funkcjonalne korzystanie ze stref ulokowanych najwyżej w zabudowie kuchennej. Dzięki nim otwieranie wysoko położonych frontów będzie nie tylko łatwe, szybkie i ciche, ale też bezpieczne.

Do dyspozycji klientów są między innymi windy, których mechanizm uruchamia się przez lekkie pociągnięcie za dźwignię, modele wysuwane z tylnymi półkami przesuwającymi się do przodu, wyciągi z półkami o płynnej regulacji wysokości oraz sprytne rozwiązania do górnych (i nie tylko) szafek narożnych typu karuzele i obrotnice. Do ciekawszych rozwiązań pozwalających na zagospodarowanie stref tzw. wysokich należą mechanizmy umożliwiające opuszczenie całej zawartości szafki na wysokość wzroku. Inne z kolei – pozwalają łatwo otworzyć szafkę przez płynne przesunięcie frontu do góry.

Najbardziej popularnym na polskim rynku rozwiązaniem dedykowanym szafkom górnym są dziś podnośniki pneumatyczne, które ma w swojej ofercie większość producentów akcesoriów dostępnych na polskim rynku. Alternatywą dla szafek z podnoszonymi drzwiami są szafki wiszące z rozwiązaniem iMove. W tym wypadku drzwi otwierają się tradycyjnie, do boku, ale mają wysuwaną, podwójną półkę. Możemy ją wyciągnąć przed szafkę lub opuścić, co zapewnia łatwy dostęp do jej zawartości. Takie rozwiązania również znajdziemy w ofercie większości firm. Najważniejsze zalety tego rozwiązania to przede wszystkim łatwe użytkowanie i płynny, bezszelestny ruch półki. Szybki dostęp, również do zawartości najwyżej położonej szafki, wysokiej jakości materiał wykonania i elegancki wygląd to kolejne jego atuty.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ