Nóżka, która zajęła pierwsze miejsce w "Produkcie z rekomendacją". Fot. Gamet

Nóżka, która zajęła pierwsze miejsce w "Produkcie z rekomendacją". Fot. Gamet

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Ozdobne nóżki meblowe

54 respondentów wskazało na najpopularniejsze modele nóżek meblowych ozdobnych. Również w tym segmencie produktów najważniejszymi kryteriami zakupu są przystępna cena i uniwersalna stylistyka.

Jeśli chodzi o nóżki meblowe ozdobne, oferta rynkowa jest tak różnorodna, że handlowcy często mieli trudność ze wskazaniem najbardziej popularnego modelu. Do sytuacji tej przyczyniły się również rozmaite wersje tego samego modelu. W tej samej „rodzinie” produktu dostępne są zarówno nóżki z podstawą, jak i bez, o regulowanej wysokości bądź nie, nie mówiąc już o zróżnicowaniu kolorystycznym oraz wymiarowym. Klienci najczęściej poszukują nóżek o wysokości 10 cm i 15 cm.

Jeśli chodzi o kolorystykę – wciąż modne jest aluminium, chociaż nie brakuje chętnych na modele w kolorze chromowanej satyny, chromu matowego, bądź łączących elementy aluminiowe z tworzywowymi. Powodzeniem cieszą się formy zarówno okrągłe, jak i kwadratowe. Rzadziej sprzedają się nóżki o bardziej wymyślnym kształcie, np. wygięte pod kątem 90°, czy w kształcie stożków (np. firmy Gamet).

Podstawowym kryterium wyboru jest przystępna cena i uniwersalna stylistyka. Trzeba jednak zaznaczyć, że pewna grupa klientów interesuje się coraz częściej modelami z wyższej półki cenowej, co wiąże się jednocześnie z wyższymi parametrami wytrzymałościowymi. Przykładem tego rodzaju jest nóżka „Korekt” firmy Hettich, o okrągłym kształcie, kupowana zazwyczaj o wysokości 10 cm i 15 cm. Charakteryzuje ją wytrzymałość 200 kg.

„NA10” FIRMY GAMET

Producent: Gamet

Materiał: aluminium

Wymiary: średnica podstawy: 54 mm, średnica nogi: 32 mm, wysokość: od 45 mm do 820 mm

Dostępna kolorystyka: kolor naturalnego aluminium (A0C00), niestandardowy kolor na indywidualne zamówienie: kolor złota (A0C23)

Dystrybutor: Marzena Głuszek, firma Praktix, Kielce: W naszym sklepie jednym z najczęściej sprzedawanych modeli jest „NA10” firmy Gamet, ponieważ charakteryzuje się przystępną ceną oraz uniwersalnym wzornictwem. Dzięki temu nóżka ta pasuje do różnego rodzaju mebli.

Producent: Agnieszka Ruta, Public Relations firmy Gamet: Nóżka „NA10” jest wykonana z aluminium, ma kształt owalny. Wyposażona jest w mechanizm regulacji wysokości. Występuje w wersji z talerzykiem i bez talerzyka. Duża rozpiętość wysokości ułatwia dobór nogi do zaprojektowanego mebla.

„NA11” FIRMY GAMET

Producent: Gamet

Materiał: aluminium

Wymiary: średnica podstawy: 54 mm, średnica nogi: 50 mm, wysokość: od 70 mm do 3.000 mm

Dostępna kolorystyka: kolor naturalnego aluminium (A0C00), niestandardowe kolory na indywidualne zamówienie: kolor złota (A0C23), kolor szampański (A0C32)

Dystrybutor: Elżbieta Rafało, firma Center-Mebel, Ełk: Nasi klienci najbardziej interesują się modelem „NA11” firmy Gamet. Kupujący zwracają uwagę przede wszystkim na dobrą, niewygórowaną cenę oraz na proste, uniwersalne wzornictwo.

Producent: Agnieszka Ruta, Public Relations firmy Gamet: Nóżka „NA11” z możliwością regulacji wysokości, występuje w opcji z talerzykiem i bez talerzyka. Prosty kształt na bazie tuby oraz dostępność nóżki w różnych wysokościach sprawia, że jest to model bardzo powszechnie stosowany do produkcji mebli.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ