Jeden z zakładów produkcji sklejki, należących do Grupy Paged

Jeden z zakładów produkcji sklejki, należących do Grupy Paged

  • Autor: bm
  • 11 sty 2018 10:54 (aktualizacja: 12 sty 2018 12:57)

Paged Sklejka uruchamia system wspierający utrzymanie ruchu

Nowoczesne systemy wspierające produkcję coraz częściej wprowadzane są w zakładach branży drzewnej i meblowej. Pozwalają lepiej zorganizować i zaplanować pracę, informują na bieżąco o ewentualnych usterkach. Rozwiązanie wspierające dział utrzymania ruchu wprowadziła niedawno firma Paged Sklejka.

Producent sklejki wchodzący w skład Grupy Paged w ramach rozwoju wyposażył swoje trzy zakłady w nowoczesny system klasy CMMS wspierający procesy działu utrzymania ruchu. Dostawcą rozwiązania jest znana na rynku systemów produkcyjnych polska firma Queris.

Wdrożony system posłuży producentowi do lepszej organizacji pracy działów odpowiadających za prawidłową eksploatację maszyn i urządzeń. Informatyczne wsparcie zapewnia wyższą elastyczność planowania działań i w czasie rzeczywistym sygnalizuje zgłaszane usterki, czy przestoje. Dzięki temu kierownicy utrzymania ruchu są na bieżąco informowani o faktycznym stanie technicznym zakładu.

Rozwiązanie Queris umożliwia ponadto lepsze planowanie zapasów części zamiennych oraz ich zakupów. Programy tej klasy są wykorzystywane w tzw. prewencyjnym utrzymaniu ruchu, które polega już nie tylko na szybkim usuwaniu awarii, ale zapobieganiu im poprzez zbieranie różnego rodzaju informacji o pracy maszyn i ich parametrach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ