Kuchnia KAMMono z wysokimi szafkami. Fot. KAM Kuchnie

Kuchnia KAMMono z wysokimi szafkami. Fot. KAM Kuchnie

  • Autor: bm
  • 09 sie 2018 11:22

Personalizacja w kuchni – meble szyte na miarę

W nowoczesnej kuchni wszystko ma być starannie przemyślane i dostosowane do indywidualnych oczekiwań i stylu życia użytkownika. Ma spełniać zasady ergonomii i funkcjonalności.

Dobrze urządzona kuchnia to nie tylko estetyczny wygląd i odpowiednie akcesoria meblowe, ale również właściwe wymiary mebli. Ważna jest m.in. dwysokość poszczególnych modułów zabudowy.

W idealnej, zaprojektowanej zgodnie z zasadami ergonomii kuchni nic nie jest dziełem przypadku. Elastyczne rozwiązania tworzą wiele możliwości dopasowania mebli do oczekiwań użytkowników, dla których kuchnia musi być przede wszystkim wygodna i funkcjonalna. Obecnie jest to możliwe nawet w przypadku mebli systemowych. Różne warianty wysokości modułów szuflad, szafek czy ustawienia blatu roboczego pozwalają zoptymalizować zabudowę i dostosować ją do specyfiki wnętrz oraz sposobu ich użytkowania.

Producenci mebli kuchennych, tacy jak Spółka Meblowa KAM z Milejewa, w projektowanych systemach zabudowy meblowej uwzględnili różny wzrost jej użytkowników i wynikającą z niego potrzebę ustawienia blatu roboczego na wysokości umożliwiającej wygodną pracę w kuchni. W kolekcji KAMduo XL i w kolejnych systemach wprowadzanych do oferty producenta, szafki stojące zostały wyposażone w nóżki regulowane w wysokości 10 lub 15 cm. Pozwala to optymalnie ustawić wysokość blatu roboczego, odpowiednio do wzrostu użytkownika. Dostosować do użytkownika można też rozmiar poszczególnych szafek i szuflad. Nowoczesne szuflady umożliwiają większą swobodę aranżacji zabudowy kuchennej, a ich wysokość można idealnie dopasować do przechowywanych w nich produktów. Skoro sztućce nie zajmują tyle samo miejsca, ile kilogramowa torebka cukru czy słoik dżemu, a te z kolei nie potrzebują tyle samo miejsca, co duży garnek czy butelka wody mineralnej, na każdą z grup produktowych powinniśmy przeznaczyć dokładnie tyle miejsca, ile rzeczywiście potrzebuje. Możliwość wyboru wysokości szuflad pozwala zoptymalizować ich pakowność.

Nie tylko dolną część zabudowy meblowej można elastycznie projektować za pomocą dostępnych modułów szuflad o różnej wysokości. W nowoczesnych liniach mebli również wysokość szafek wiszących można dostosować do indywidualnych oczekiwań. W najnowszym systemie KAMmono wprowadzone zostały dwie wysokości szafek górnej zabudowy: 61 i 90 cm.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ