Fot. Pfleiderer

Fot. Pfleiderer

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy.pl
  • 24 paź 2019 19:39

Pfleiderer Group ma nowego prezesa i wycofuje się z giełdy

Pfleiderer Group, producent wyrobów drewnopochodnych dla przemysłu meblowego, wyposażenia wnętrz i budownictwa, poinformował dzisiaj, że Zbigniew Prokopowicz, pełniący od 1 czerwca obowiązki prezesa spółki, obejmie to stanowisko na stałe pod warunkiem powołania przez Radę Nadzorczą. Pfleiderer zostanie wycofany z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i będzie zarządzany jako firma prywatna.

Pfleiderer Group S.A., wiodący europejski producent wyrobów drewnopochodnych dla przemysłu meblowego, wyposażenia wnętrz i budownictwa, poinformował dzisiaj, że Zbigniew Prokopowicz, pełniący czasowo obowiązki Prezesa Zarządu od 1 czerwca 2019 r., obejmie to stanowisko na stałe pod warunkiem jego powołania przez Radę Nadzorczą.

Zbigniew Prokopowicz bardzo dobrze zna spółkę. Od lutego 2016 r. pełnił funkcję członka, a od czerwca 2016 r. przewodniczącego Rady Nadzorczej. Miguel Kohlmann, który od maja 2018 r. wspierał Radę Nadzorczą w roli doradcy, zostanie nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej Pfleiderera z chwilą powołania przez Walne Zgromadzenie.

W wyniku wezwania, przeprowadzonego z sukcesem latem tego roku, fundusze zarządzane przez globalną firmę inwestycyjną Strategic Value Partners LLC wraz z luksemburskim inwestorem Atlantik S.A. kontrolują obecnie 100% akcji Pfleiderera. W związku z przejęciem większościowego pakietu i pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego, Pfleiderer zostanie wycofany z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i będzie zarządzany jako firma prywatna.

Grupa Pfleiderer jest czołowym europejskim producentem wyrobów drewnopochodnych, o rocznych przychodach około 1 mld euro, zatrudniającym około 3,5 tys. osób. Spółka ma siedzibę we Wrocławiu i w Neumarkt (Niemcy). Grupa posiada dziewięć zakładów produkcyjnych położonych w Polsce i w Niemczech, a także działy handlowe w Wielkiej Brytanii, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Rumunii i Francji. Grupa Pfleiderer oferuje szeroką paletę produktów i usług dla branży meblarskiej, wyposażenia wnętrz i budownictwa drewnianego. Asortyment Grupy Pfleiderer obejmuje m.in. szeroki zakres produktów Duropal i Thermopal oferowanych pod wspólną marką Pfleiderer.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ