Fot. Pfleiderer

Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 16 sty 2019 10:10 (aktualizacja: 17 sty 2019 09:48)

Pfleiderer prezentuje w Monachium nowe dekory

Podczas odbywających się w Monachium targów "Bau" (14-19 stycznia br.) firma Pfleiderer prezentuje między innymi nową ofertę dekorów.

W 2019 roku oferta Pfleiderer wzbogaciła się o 35 nowych dekorów i 2 nowe struktury. Dzięki temu kolekcje DST i DST Xpress dają szersze możliwości zestawień: do dyspozycji jest aktualnie 300 dekorów, 14 struktur i 20 materiałów nośnych.

Nowe dekory i struktury powstały w oparciu o wnikliwe analizy obecnych trendów – wyjaśnia Christiane Gebert, Head of Design & Development w firmie Pfleiderer. Szczególną popularnością cieszą się obecnie materiały, takie jak beton, metal i tkaniny, a także bardziej stonowane odmiany drewna i kamienia. Na tej podstawie wybrano nowe warianty uzupełniające kolekcję. W 2019 roku do naszej międzynarodowej oferty dodaliśmy około 35 nowych dekorów. Style w aranżacji wnętrz, do których Pfleiderer przypisuje swoje różnorodne dekory, mogą posłużyć jako inspiracja.

„Powściągliwość i nonszalancja” to trend, w którym odzwierciedlenie znajduje wciąż modne wzornictwo industrialne: szlifowany beton i wygładzone powierzchnie w połączeniu z metalami, takimi jak czarna stal, a także szkło i sklejka. Innowacyjne dekory, takie jak szklany dekor „Window”, dekory stalowe lub ekspresyjny „Terrazzo Nero”, a także różnorodne warianty betonu nadają wnętrzom niepowtarzalny, industrialny charakter.

Wyraziste gatunki drewna pozostają obecne we wzornictwie wnętrzarskim i meblowym. Najnowsze trendy kierują się jednak obecnie ku jasnym, naturalnym gatunkom drewna o wyważonym, bardziej stonowanym rysunku i usłojeniu – tłumaczy Christiane Gebert. Dekory, takie jak „Jesion Portland Jasny”, nadają lekkości i świeżości. Zalecane połączenia to między innymi chłodne odcienie szarości i tekstury tkanin. Pfleiderer podsumowuje ten raczej skandynawski, bezpretensjonalny styl w aranżacji jako „Autentyczność i rzemiosło”.

Pfleiderer prezentuje także ofertę struktur, które można łączyć z wieloma różnymi dekorami. Nowe struktury to między innymi ziarnista i perłowa „Sandpearl” czy uniwersalna, rdzawa struktura metalu „Corrosio”. Surowa, estetycznie dynamiczna struktura „Corrosio” przywodzi na myśl skorodowany metal. Jej matowa, chropowata powierzchnia tworzy harmonijną całość z jedwabistym, połyskującym podłożem – wyjaśnia Christiane Gebert. Nowa struktura wygląda szczególnie autentycznie w zestawieniu z dekorami metalowymi, takimi jak stal, brąz, a nawet złoto. Dzięki "Sandpearl" stworzyliśmy nowoczesną alternatywę dla naszej udanej struktury "Minipearl". Jest matowa i subtelna, dzięki czemu dodaje szlachetności i nowoczesności, zwłaszcza dekorom materiałowym i jednobarwnym – dodaje Gebert.

Kolekcję "Pfleiderer Design" tworzy ponad 360 dekorów, w tym 300 dekorów komplementarnych, dostępnych na laminowanej płycie wiórowej i laminatach HPL, oraz 19 struktur powierzchni. Ponadto do wyboru jest 20 materiałów nośnych. Są to między innymi płyty drewnopochodne do klasycznej produkcji mebli, wykończenia wnętrz i innych elementów wyposażenia. Dodatkowo w ofercie znajdują się płyty ognioodporne i odporne na wilgoć oraz specjalne materiały nośne, takie jak "BalanceBoard" do lekkich konstrukcji czy "LivingBoard" do budownictwa ekologicznego.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ