Fot. Kronospan

Fot. Kronospan

  • Autor: bm
  • 07 cze 2016 08:19 (aktualizacja: 16 cze 2016 10:38)

Powstało centrum wystawiennicze Kronospanu

Otwarte w maju 2016 Kronospan Design Center ma być platformą współpracy projektantów, architektów, przedsiębiorców, a także miejscem edukacji studentów i uczniów. Będzie źródłem inspiracji dla wszystkich, zaangażowanych w rozwój branży drzewnej, meblarskiej oraz budowlanej.

Powierzchnia Kronospan Design Center w Szczecinku zajmuje ponad 3,2 ha. Obejmuje hale wystawiennicze, dom pokazowy, budynek szkoleniowy, budynek restauracyjny oraz pomieszczenia warsztatowe. Centrum będzie także miejscem organizacji imprez targowych. Centrum Szkoleniowo-Wystawiennicze ma służyć przede wszystkim prezentacji produktów, innowacji i działalności firmy Kronospan, ale również wspierać działania Szczecineckiego Klastra Meblowego.

Do 20. maja w nowo otwartym centrum odbywał się Krono Event – wydarzenie handlowe o międzynarodowej randze, w którym wzięło udział ok. 2 tys. inwestorów, producentów i projektantów z całej Europy. Krono Event jest organizowany co roku w jednym z krajów, w których znajdują się zakłady Kronospan. W latach poprzednich odbyło się w Niemczech, Hiszpanii i Bułgarii.

Szczecinecki Klaster Meblowy powstał w 2013 roku. Jego główne zadania to: wspieranie rozwoju sektora produkcji mebli, koordynowanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, działanie na rzecz rozwoju innowacyjnych technologii w zakresie wytwarzania materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli oraz ich elementów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ