Cargo to rozwiązanie do wysokich szafek kuchennych. Fot. Rejs

Cargo to rozwiązanie do wysokich szafek kuchennych. Fot. Rejs

  • Autor: bm
  • 30 sie 2019 15:09

Praktyczne rozwiązania do kuchennych wysokich szafek

W jaki sposób ułatwić klientom korzystanie z wysokich szafek w kuchni? Jednym z rozwiązań są tzw. systemy wysuwne, które pozwalają na wysunięcie całej zawartości jednym ruchem ręki.

Szafki wysokie (tzw. słupki) to modne, funkcjonalne i efektowne rozwiązanie do kuchni. Oferują mnóstwo przestrzeni do przechowywania,
a do tego – zwłaszcza w sąsiedztwie lodówki czy w różnego rodzaju wnękach – świetnie wyglądają. Tylko jak sprawić, by korzystanie z nich nie nastręczało trudności?

We współczesnych projektach kuchni coraz częściej spotkać można tzw. słupki – szafki wysokie o rozmiarach lodówki, lub nawet większych. Ich popularność wynika przede wszystkich z powodów funkcjonalnych. Oferują one bowiem nieporównywalnie więcej miejsca do przechowywania niż jakiekolwiek inne kuchenne meble. Poza tym, umożliwiają łatwiejszy dostęp do zapasów niż np. dolne narożniki. Są również doskonałym substytutem lub alternatywą dla tradycyjnej spiżarki, o której większość właścicieli mieszkań, a nawet niewielkich domów, może jedynie marzyć.

Nie zmienia to jednak faktu, że słupki bywają problematyczne. Wysokie na co najmniej dwa metry (a często sięgające nawet do sufitu), bywają dość głębokie – nawet na ponad 60 cm. Oznacza to, że o ile półki znajdujące się na wysokości wzroku i rąk są stosunkowo łatwo dostępne, to znalezienie potrzebnego w danej chwili produktu na półkach niższych lub wyższych bywa trudne.

Sposobem na ułatwienie sobie korzystania ze słupków są systemy wysuwne. Firma Rejs oferuje dwa rozwiązania zaprojektowane z myślą o tego rodzaju szafkach – Cargo Maxi i odpowiednie szuflady. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu Rejs.

Cargo Maxi to kilkupoziomowy zestaw koszy opartych na stabilnym stelażu. System umożliwia pełny wysuw z korpusu szafki wszystkich koszy na raz, co pozwala na bezproblemowy dostęp do zapasów. Jeden ruch sprawia, że zawartość całej szafki mamy w zasięgu wzroku. Cargo Maxi można łatwo dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Kosze można mocować na wybranej wysokości, co pozwala pomieścić i wysokie butelki, i niewielkie słoiczki, a przy tym nie zmarnować cennej powierzchni. Zastosowanie nowoczesnych i wytrzymałych systemów jezdnych gwarantuje komfort ruchu – wyciągnięcie nawet w pełni obciążonego cargo nie stanowi problemu. A jeśli zainstalujemy elektryczny system wspomagania otwierania, wystarczy lekkie dotknięcie palcem frontu, by cargo bezszelestnie wysunęło się z szafki. Innym sposobem na zagospodarowanie słupków są szuflady i wysuwane półki. Te pierwsze sprawdzą się przede wszystkim w dolnej części słupka. W przypadku górnych części rozwiązaniem mogą być szuflady ażurowe z niskimi boczkami, lub wysuwane półki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ