Narożnik Riley marki Stella/Poldem. Fot. Stella/Poldem

Narożnik Riley marki Stella/Poldem. Fot. Stella/Poldem

  • Autor: mg
  • 23 sie 2017 12:59 (aktualizacja: 23 sie 2017 13:22)

Producenci mebli tapicerowanych chcą wprowadzać nowe technologie

Producenci mebli tapicerowanych są zainteresowani wprowadzaniem innowacji technologicznych w procesie produkcji. Takie wnioski płyną z raportu przygotowanego przez firmę konsultingową The Centre for Industrial Studies. Respondenci wskazywali głównie na rolę technologii w optymalizacji i zwiększeniu produkcji.

Czytaj też: Sprzedaż detaliczna i ceny mebli w lipcu 2017 roku

Jak producenci mebli tapicerowanych postrzegają zautomatyzowanie technologii produkcji? Tak brzmiał temat badania przeprowadzonego przez włoską firmę The Centre for Industrial Studies. Okazuje się, że 47 proc. przepytywanych producentów wykorzystuje podczas produkcji zautomatyzowane technologie. 36 proc. z nich stosuje zautomatyzowane technologie służące do cięcia, zaś 21 proc. systemy do wirtualnego projektowania prototypów. Nie tylko optymalizują one koszty produkcji, ale też pozwalają unikać błędów związanych z wprowadzaniem nowego produktu na rynek. Jednocześnie prawie połowa z przepytywanych producentów deklaruje chęć zwiększenia udziału nowoczesnych technologii w swoich zakładach produkcyjnych.

Niestety, aż 28 proc. przepytywanych nie wyraziło większego zainteresowania wprowadzeniem w najbliższym czasie inwestycji w zautomatyzowane technologie. Uzasadniali to przede wszystkim zbyt wysokimi kosztami, a także nieprzygotowaniem kadry pracowniczej. 

Rynek oferuje dziś multum opcji, jednak trudność polega na dopasowaniu ich do specyfiki przedsiębiorstwa. Cyfryzacja fabryki ma sens jedynie przy umiejętnym doborze rozwiązań i przemyślanej strategii ich wdrażania. Bez wsparcia doświadczonych ekspertów można jedynie narazić się na zbędne koszty i nigdy nie osiągnąć wymiernych korzyści – ocenia Piotr Rojek z firmy DSR.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ