Fot. DFM

Fot. DFM

  • Autor: bm
  • 16 lis 2016 11:31 (aktualizacja: 17 lis 2016 09:27)

Producent mebli tapicerowanych wdrożył system optymalizacji

Nowoczesne rozwiązania technologiczne do cięcia skóry zastosowano w firmie DFM z Dobrego Miasta, która specjalizuje się w produkcji mebli tapicerowanych. Wdrożony system pozwala na zwiększenie wydajności produkcji i ograniczenie zużycia materiałów.

CZYTAJ TEŻ: Seminarium firmy Lectra - optymalizacja produkcji

Firma DFM, zarządzana przez zespół z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży, produkuje meble, od wstępnej koncepcji do gotowego produktu, które skierowane są przede wszystkim do klientów z Ameryki Północnej oraz Europy. DFM jest klientem firmy Lectra (oferującej zintegrowane rozwiązania technologiczne) od początku swojego istnienia. W 2015 roku firma rozszerzyła zakres swojej działalności o produkcję mebli własnych marek. Aby zrealizować rosnące zamówienia, DFM zwiększyła powierzchnię produkcyjną, modernizując jednocześnie swój park maszynowy, który wzbogacił się między innymi o maszyny do cięcia skór Versalis firmy Lectra.
"Oferowanie naszym klientom wysokiej jakości mebli oraz terminowość dostaw są priorytetami DFM. Wdrażanie najbardziej efektywnych procesów i wyposażenie naszego zakładu w najlepsze dostępne technologie jest najlepszym sposobem, aby zrealizować te cele.” - mówi Roman Dariusz Kołakowski, prezes DFM.
W ciągu pierwszych kilku miesiącach używania systemu Versalis, w DFM zanotowano zmniejszone o około 5 procent zużycie materiałów, co znacznie przewyższało oczekiwania i wstępne kalkulacje dotyczące zwrotu z inwestycji. Oprócz tego udało się zoptymalizować w fabryce zasoby ludzkie poprzez zmniejszenie liczby pracowników krojowni skór i przypisywanie ich do innych działów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ