Kosz obrotowy "Nova" firmy Rejs. Fot. Rejs

Kosz obrotowy "Nova" firmy Rejs. Fot. Rejs

  • Autor: uk
  • 27 gru 2013 18:01

Produkt z rekomendacją: kosze obrotowe

58 respondentów wskazało najpopularniejsze kosze obrotowe. Szczególnym
zainteresowaniem klientów cieszą się produkty w kolorach: chrom i biały.

Główną przyczyną popularności koszy obrotowych jest ich przystępna cena w stosunku do innych rozwiązań (np. szuflady narożne, półki wysuwane, „gotowe” szafki narożnikowe) oraz szeroki wybór kształtów i wymiarów. Kosze obrotowe występują w wersji pełnego koła, półkola oraz pośrednich – tzw. ścięte, czy 3/4. Mogą charakteryzować się mocowaniem bocznym lub łączącym górę-dół (drążek mocowany do wieńców szafki). Niekiedy kosze obrotowe wyposażone są w hamulec oraz regulację wysokości (np. kosze z serii „Nova” firmy Rejs – posiadają regulację wysokości w przedziale 635-850 mm oraz hamulec zapewniający zatrzymanie półki w pozycji wyjściowej po wykonaniu pełnego obrotu). Dodatkowo, np. kosze „Nova”, są wzmocnione płaskownikiem, co zapobiega odkształcaniu koszy pod naciskiem ciężaru. „Półka obrotowa fi 750”, wykonana z trwałego tworzywa sztucznego (oferta – firma Ronach) jest wyposażona w mechanizm krzywkowy, umożliwiającym niezależny ruch i powrót do pierwotnego ustawienia półek. Najbardziej poszukiwane średnice koszy to 690, 750 oraz 820 mm, natomiast wśród kolorów wymienia się chrom – ze względu na panującą modę i biały (tutaj głównym wyznacznikiem jest niższa cena). 

W opiniach handlowców pojawiają się głosy, że pomimo niewątpliwej popularności tradycyjnych koszy obrotowych, klienci coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na jakość i estetykę wykonania, ale też na bardziej „wyrafinowane” rozwiązania, pozwalające zarówno na optymalne zagospodarowanie przestrzeni narożnych, jak i na swobodne użytkowanie zamontowanych półek. Producenci oferują modele, które zapewniają również płynne wysuwanie półek do przodu (np. model „Le Mans” firmy Peka, umożliwiający wysunięcie na zewnątrz całej powierzchni użytkowej półki, model „Le Mans Highboard”). Dzięki mocowaniu w dwóch punktach po obu stronach frontu obciążenie każdej półki wynosi do 20 kg. Półki wykonane są z laminowanej płyty wiórowej z antypoślizową powłoką i wykończone chromowaną listwą.

1 m-ce: półka obrotowa „Nova” firmy Rejs

Producent: Rejs
Materiał: drut stalowy, rura stalowa
Dostępna kolorystyka: pokrycie galwaniczne – chrom, pokrycie epoksydowe – kolor biały i srebrny
Dostępne średnice: 600, 690, 750, 820 mm
Rodzaje mechanizmów: półka składa się z dwóch koszy oraz okrągłego drążka z mocowaniem góra-dół; posiada regulację wysokości 635-850 mm, hamulec zapewniający zatrzymanie półki w pozycji wyjściowej po wykonaniu pełnego obrotu; dodatkowym atutem jest wzmocnienie koszy płaskownikiem, co zapobiega odkształcaniu koszy pod naciskiem ciężaru
Cena brutto: za półkę w kolorze chromu od 282 zł do 336 zł, w zależności od średnicy

Dystrybutor: Krzysztof Oleksiuk, firma Hass, Białystok: W naszym sklepie największą popularnością cieszą się modele firmy Rejs. Kosze obrotowe, o różnorodnych średnicach, a zwłaszcza o średnicy 750 mm, zdobyły uznanie klientów ze względu na solidne wykonanie i estetykę.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ