Uchwyt firmy Nomet. Fot. Archiwum

Uchwyt firmy Nomet. Fot. Archiwum

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:02

Produkt z rekomendacją: uchwyty metalowe dwupunktowe

Najlepiej sprzedajace się uchwyty metalowe dwupunktowe. Liczy się: przystępna cena, estetyka, dostępność różnorodnych wykończeń oraz rozstawów.

Ze względu na bogactwo asortymentu uchwytów meblowych (najwięksi producenci poszerzają ofertę o kilka nowych wzorów każdego miesiąca), które pociąga za sobą różnorodny efekt ich sprzedaży, wytypowanie najpopularniejszego produktu nie było łatwe. Ankietowani handlowcy najczęściej wskazywali po kilka modeli, z których powtarzały się jednoznacznie następujące uchwyty: „UN83”, „UN90”, UN88”, „US260096” firmy Gamet oraz „C-314”, „C-623”, „C-624”, „C-503” firmy Nomet.

Liczba głosów na wymienione produkty była jednak zbyt mało zróżnicowana, by wynik ankiety przedstawić według niej. Wobec tego za kryterium prezentacji zdecydowaliśmy się obrać sumę głosów na wszystkie uchwyty danej firmy. W rezultacie ranking przedstawia się następująco: 1 miejsce zajęła firma Gamet – 47 głosów, 2 miejsce – firma Nomet liczbą 27 głosów. O tym, który model uchwytu zostanie zaprezentowany, zadecydowali producenci.

Zdaniem ankietowanych sprzedawców, klienci przy wyborze uchwytów zwracają uwagę przede wszystkim na cenę i estetykę (szeroką gamę kolorystyczną, modną, uniwersalną formę), w dalszej kolejności zaś na ergonomię i parametry wytrzymałościowe.

Znal w roli głównej

Stylistyka zarówno wyróżnionych modeli, jak i większości w ogóle wymienianych uchwytów jest przede wszystkim futurystyczna, prosta, pozbawiona zdobień i w całości opierająca się na takich materiałach jak: znal bądź stal w różnorodnych wykończeniach, tj. satyna, chrom, chrom matowy.

Minimalistyczne wzornictwo sprzyja uniwersalnemu zastosowaniu uchwytów, zarówno w meblach pokojowych, kuchennych, jak i biurowych. Uchwyty ze stopu cynku i aluminium zdobywają najwięcej klientów – różnorodność kształtów jest w tym przypadku niemalże nieograniczona. Poza tym uchwyty ze znalu mogą być poddawane różnej obróbce: polerowaniu, galwanizowaniu, patynowaniu, lakierowaniu, co zapewnia różnorodność wykończenia.Zdecydowanie mniejszym, „śladowym” wręcz zainteresowaniem cieszą się uchwyty łączące stal i drewno lub pokryte folią drewnopodobną. 

Estetyka wyróżnionych modeli ujawnia się delikatnie dzięki lekkiej krzywoliniowej formie. Łukowatość kształtu modelu „C-314” firmy Nomet szczególnie podkreślają przewężenia na końcach uchwytów. Jednocześnie całość nabiera wyrazistych, „ostrych” linii. Natomiast w przypadku modelu „UN83” firmy Gamet przewężenie usytuowane pośrodku sprawia, że kształt jest zdominowany przez linie „miękkie” i subtelne. Jeżeli chodzi o zdobienia, wciąż modny jest wzór popularnie zwany „konewką”, czyli z dużą ilością drobnych, symetrycznych dziurek. Oprócz łuków i delikatnych „fali” zainteresowanie budzą też uchwyty relingowe, głównie z powodu szerokiej dostępności rozstawów, sięgających do 700 mm. Najczęściej pożądanymi rozstawami uchwytów są: 96 mm i 128 mm. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ