Stoisko firmy SCM Group na targach Drema 2017 w Poznaniu. Fot. Mariusz Golak

Stoisko firmy SCM Group na targach Drema 2017 w Poznaniu. Fot. Mariusz Golak

  • Autor: mg
  • 18 wrz 2017 14:33 (aktualizacja: 20 wrz 2017 11:18)

Profesjonaliści na targach "Drema 2017" - fotorelacja

Branże leśno-drzewna i meblarska mają olbrzymi potencjał. Jego wykorzystanie wymaga jednak zastosowania nowych technologii i racjonalnego zużywania surowca. Dostęp do najnowszych rozwiązań w tym zakresie zapewniają targi "Drema", których 33. edycja odbyła się w dniach 12-15 września br. w Poznaniu.

Już po raz 33. w Poznaniu spotkali się producenci maszyn, urządzeń i narzędzi, dostawcy komponentów, reprezentanci branży leśnej, pracownicy tartaków i stolarni, usługodawcy oraz przedstawiciele nauki i mediów. Pretekstem były Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego "Drema". O tym, jak istotne jest to wydarzenie świadczy fakt, że ponownie zostały one wpisane na listę światowych wystaw rekomendowanych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

Tegoroczną edycję targów odwiedziło prawie 20 tys. profesjonalistów, wśród których znajdowali się przedstawiciele kadry zarządzającej, technolodzy, konstruktorzy i projektanci. Mogli oni zapoznać się z najnowszymi technologiami adresowanymi do przemysłu meblarskiego i drzewnego. Swoją ofertę zaprezentowały zarówno wielkie koncerny międzynarodowe (np. Homag, Felder, SCM, ITA), jak i mniejsze przedsiębiorstwa działające głównie na rynkach lokalnych. Nowoczesne maszyny, innowacyjne rozwiązania i nowości rynkowe to nie jedyna siła targów "Drema". Kluczowym aspektem były spotkania biznesowe i rozmowy z potencjalnymi kontrahentami. I to one decydowały o pozytywnej ocenie wydarzenia.

Motorem napędowym targów "Drema" były jak zwykle wydarzenia towarzyszące. Współpraca branżowa z Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego zaowocowała przygotowaniem dwudniowego kongresu "Koopdrew". W bieżącej edycji na uczestników targów czekały też: projekt "Drema Dzieciom i Seniorom", "Strefa Parkietu" wraz z pokazami i warsztatami parkieciarskimi, "Strefa Wiedzy" i pokazy produkcji mebli ogrodowych we współpracy ze szkołami, "Poligon Umiejętności" i demonstracje lakiernicze wraz z wykładami, wystawa prac konkursowych "Wyczarowane z Drewna", "Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ", seminarium "Bezpieczeństwo Maszyn", "Strefa Designu" i możliwość podziwiania wspaniałych eksponatów oraz mebli wykonanych z drewna, pokazy cięcia ponad dwustuletniej kłody topoli, wreszcie - II Ogólnopolski Kongres Meblarski. Jednak wśród tych wielu wydarzeń towarzyszących na szczególną uwagę zasługuje projekt charytatywny "Drema Dzieciom i Seniorom", podczas którego udało się wyprodukować 10 kompletów mebli dziecięcych oraz 5 kompletów mebli dla seniorów, które przekazane zostały fundacji Caritas Poznań, skąd przetransportowane zostaną do najbardziej potrzebujących placówek.

Kolejna edycja targów "Drema" odbędzie się 18-21 września 2018 roku w Poznaniu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ