Fot. MTP

Fot. MTP

  • Autor: bm
  • 28 sie 2018 14:05 (aktualizacja: 29 sie 2018 13:07)

Promocja drewna na targach Drema 2018 w Poznaniu

Właściwości drewna sprawiają, że jest ono najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, wykorzystywanym na szeroką skalę, jednak jego zasoby są ograniczone. Istotne jest, aby rozwój branży obróbki drewna szedł w parze z możliwościami dostarczania surowca.

Polska jest obecnie największym w UE producentem podłóg drewnianych, płyt HDF/MDF i wyposażenia ogrodów, czwartym producentem mebli, drugim producentem płyt wiórowych, ósmym producentem tarcicy. Rozwój wielu sektorów przemysłu, w tym drzewnego, celulozowo-papierniczego i meblarskiego w znacznym stopniu uzależniony jest od zasobów leśnych i efektywnej ich eksploatacji. Lesistość w Polsce kształtuje się na poziomie 29,5%, a im wyższe jest pozyskanie surowca, tym bardziej dynamiczny postęp gospodarczy.

Popularyzacja firm i instytucji działających w obszarze drzewnym i meblarskim oraz szeroka informacja o możliwościach i kierunkach rozwoju tego przemysłu - to główne cele, dla jakich na targach Drema powstał Pawilon Promocji Drewna. Przestrzeń do kreowania i rozwoju biznesu związanego z obróbką drewna oraz pokazania potencjału drzemiącego w surowcu drzewnym, tworzyć będzie powierzchnia hali nr 3. Goście obecni podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema 2018, przez cztery dni trwania wydarzenia, będą mieli szansę na zapoznanie się z działalnością wielu firm, stowarzyszeń branżowych czy instytucji z kraju i zagranicy, takich jak: Państwowa Inspekcja Pracy, PGL Lasy Państwowe, Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce, oraz wiodących mediów.

W Pawilonie znajdą się: Studio na Żywo DOM i DREWNO, Strefa DREMA Design, Strefa Wiedzy, Strefa Parkietu, Strefa BHP, B2B Wood Meetings, a uczestnicy targów będą mogli wziąć udział i skorzystać z licznych pokazów, wykładów, rozmów kooperacyjnych, praktycznych szkoleń i wielu zaplanowanych atrakcji.

Pawilon Promocji Drewna na targach Drema z pewnością będzie zarówno źródłem inspiracji, jak i wiedzy oraz doskonałą platformą promocji dla firm i instytucji z sektora drzewnego. Przemysł drzewno-meblarski stoi przed coraz większymi możliwościami rozwoju, otwierają się nowe perspektywy, a celem przestrzeni w hali nr 3 jest właśnie umożliwienie profesjonalistom dostępu do wiodących firm, najnowocześniejszych maszyn, oryginalnych rozwiązań, innowacji i kluczowych informacji o najnowszych trendach i możliwościach w branży.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ