Obrzeża "Raukantex" firmy Rehau. Fot. Rehau

Obrzeża "Raukantex" firmy Rehau. Fot. Rehau

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Propozycje na powierzchnie meblowe - Hity 2009

Warto przyjrzeć się aktualnym propozycjom na powierzchnie meblowe firm takich, jak: California Trading, Pfleiderer, Rehau i Laminart.

Okleina modyfikowana

Prezentowana modyfikowana okleina jest podklejana barwioną fizeliną. Dzięki temu bezpłatnemu zabiegowi jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zmniejsza to znacznie ilość odpadów, oraz rewelacyjnie sprawdza się w prasach membranowych. Okleina jest wykonana w całości z drewna naturalnego. Kłoda sklejonych ze sobą warstw forniru naturalnego jest skrawana na cienkie plastry, w wyniku czego powstaje materiał o powtarzalnym rysunku.

Dostawca poleca okleinę w formie liści o grubości 0,6 mm, szerokości 64 cm i długości 250 cm. Cena naliczana jest za metr kwadratowy kupionej okleiny, wynosi 16,90 zł (sugerowana cena detaliczna).

Importer: California Trading

Fornir kamienny “Stone-Veneer”

Surowcem, z którego powstaje prezentowany fornir kamienny, są łupki (10 wzorów) oraz piaskowiec (jeden wzór). “Stone-Veneer” wykorzystuje strukturalną laminację łupków, dzięki czemu w procesie wyodrębniania poszczególnych ich warstw, uzyskuje się cienkie warstwy skały (fornir) o grubości od 0,1 do 2 mm. Po zespoleniu z włóknem szklanym przy udziale żywic poliestrowych (ok. 1 mm) zachowują elastyczność i zwartą strukturę. Całkowita grubość liścia forniru kamiennego w rezultacie zawiera się w przedziale od 1 do 3 mm. Nieregularna powierzchnia łupka oraz zmienność barw ich warstw mineralnych powodują, że każdy liść forniru kamiennego jest unikalny. Po raz pierwszy możliwa jest aplikacja cienkiej jak papier warstwy kamienia na substrat drewnopochodny. Pola zastosowań tego produktu są szerokie – począwszy od mebli, poprzez architekturę wnętrz, panele podświetlane. Co więcej – “Stone-Veneer” to pierwszy kamień, który każdy stolarz może samodzielnie obrabiać. ”Stone-Veneer” proponowany jest w szerokim wachlarzu rozmiarów liści (arkuszy). Standardowymi rozwiązaniami są arkusze o wymiarze 1.210x610 mm o krawędziach niekalibrowanych (tolerancja wymiarowa +/-5 mm). Oprócz tego oferowane są wymiary kalibrowane 1.200x600, 600x600, 300x300 a dla niektórych wzorów także 2.150x610, 2.400x900 oraz 2.100x1050 mm. Sugerowana cena detaliczna: od 50 euro/m2, tj. około 190 zł/m2 (netto). Produkt ma gwarancję na 2 lata.

Importer: Laminart

Płyta laminowana “Legno Jasne”

“Legno Jasne” to płyta laminowana wykonana w dekorze o bardzo precyzyjnym rysunku i naturalnym wybarwieniu. Powstała z myślą o meblach, których stylistyka wyróżnia się ponadczasowością i czyni każde pomieszczenie indywidualnym i wyszukanym. Produkt wykonany zgodnie z normą PN-EN14322.

Producent: Pfleiderer

Obrzeża “Raukantex lustrzany połysk”

“Raukantex lustrzany połysk” to obrzeża o lustrzanej optyce wchodzące w skład “Express Collection”. Serię tworzą obrzeża z tworzywa ABS w 26 atrakcyjnych kolorach UNI.

Powierzchnie o wysokim połysku na dobre zadomowiły się we współczesnym wzornictwie meblowym. Dlatego, wychodząc naprzeciw potrzebom producentów mebli, Rehau wprowadził na rynek obrzeża o lustrzanej optyce. Obrzeża produkowane są z tworzywa ABS, dostępne w wymiarze 23/1,3 mm. Kolekcja obrzeży o lustrzanym połysku to doskonałe rozwiązanie mogące znaleźć zastosowanie w przestrzeniach kuchennych (korpusy, fronty o wysokim połysku). Prezentowane obrzeża posiadają atesty higieniczne PZH.

Producent: Rehau

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ