Najnowsze rozwiązanie do cięcia tkanin firmy Lectra

Najnowsze rozwiązanie do cięcia tkanin firmy Lectra

  • Autor: Redakcja
  • 20 sie 2018 09:04 (aktualizacja: 31 sie 2018 11:28)

Przemysł 4.0 – droga do zwiększenia produktywności i elastyczności w meblarstwie

Najnowsza krojownia do produkcji mebli tapicerowanych na zamówienie zostanie zaprezentowana na targach SoFab w Poznaniu, w dniach 11-14 września 2018. Rozwiązanie to jest elementem tzw. Przemysłu 4.0.

Firma Lectra, partner technologiczny przedsiębiorstw wykorzystujących w procesie produkcji tkaniny i skórę, zaprezentuje się na Międzynarodowych Targach Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab w Poznaniu w hali nr 8, na stoisku nr 10. Pierwszego dnia targów zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej najnowsza Krojownia 4.0 firmy Lectra do produkcji mebli tapicerowanych na zamówienie.

Cyfrowa platforma Lectra zapewnia wymianę informacji między krojownią a biurami projektowymi, działami rozwoju produktu oraz systemami ERP. Virga® to linia cięcia tkanin jednolitych i wzorzystych. Kompleksowe rozwiązanie łączy ze sobą oprogramowanie w chmurze z krojownią zaprojektowaną zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0. Elementy tzw. Przemysłu 4.0. zapewniają większą elastyczność, produktywność, rentowność, a także możliwość zwiększenia skali działalności firmy. Ma to na celu umożliwienie producentom mebli skutecznej transformacji cyfrowej ich firm dzięki inteligencji przemysłowej.

Odwiedzający zobaczą, w jaki sposób Krojownia 4.0 pozwala zautomatyzować poszczególne etapy – począwszy od przyjęcia zamówienia po odbiór wyciętych elementów tapicerki. Innowacja polega przede wszystkim na digitalizacji całego procesu produkcji mebli tapicerowanych” – powiedział Holger Max-Lang, dyrektor zarządzający w Lectra Deutschland. Krojownia 4.0 w maksymalnym stopniu automatyzuje każdy etap – od momentu złożenia zamówienia po odbiór wyciętych formatek. Jest zorientowane na realizację celów pod względem wydajności i efektywności dla zwiększenia elastyczności i rentowności produkcji jednostkowej lub krótkich serii.

Skandynawski producent mebli tapicerowanych Vilmers jest jedną z pierwszych firm, które zastosowały to w pełni połączone rozwiązanie. Dyrektor generalny firmy Vilmers, Ovidijus Jalonskis, stwierdza: "Produkcja mebli na zamówienie (Made-to-Order) pomaga nam osiągnąć strategiczny cel, jakim jest skrócenie czasu dostawy i możliwość zaoferowania jeszcze bardziej indywidualnego podejścia do potrzeb klienta. Inwestycja w najnowsze rozwiązania stanowi pierwszy krok transformacji firmy Vilmer w przedsiębiorstwo bazujące na koncepcji Przemysłu 4.0".

Poza rozwiązaniami opartymi na idei Przemysłu 4.0 odwiedzający stoisko firmy Lectra będą mogli poznać narzędzia do wirtualnego prototypowania oraz rozkroju skóry Versalis®. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • Queris, 2018-09-13 10:46:40
    W kontekście Przemysłu 4.0 warto zwrócić uwagę także na inne rozwiązania, które z powodzeniem są wykorzystywane w branży meblowej. Mam tutaj na myśli systemy produkcyjne klasy MES, wspomagające zarządzanie wydajnością produkcji. Oczywiście istotna jest integracja i wymiana danych pomiędzy różnymi rozwiązaniami (ERP, CMMS, APS, itd.), ale to właśnie pełna kontrola nad całym procesem i kompleksowy monitoring produkcji jest jednym z czynników gwarantujących sukces :)