Fabryka sia Abrasives w Goleniowie produkuje materiały ścierne, wykorzystywane m. in. w meblarstwie. Fot. Bosch

Fabryka sia Abrasives w Goleniowie produkuje materiały ścierne, wykorzystywane m. in. w meblarstwie. Fot. Bosch

  • Autor: bm
  • 29 maj 2018 09:04 (aktualizacja: 29 maj 2018 11:32)

Rekordowe inwestycje Grupy Bosch w Polsce

Grupa Bosch osiągnęła w Polsce w 2017 roku obroty w wysokości 5,2 mld złotych, co oznacza 5-procentowy wzrost obrotów w porównaniu do poprzedniego roku. Przyczyniły się do tego między innymi rekordowe inwestycje w wys. 570 mln złotych (135 mln euro).

CZYTAJ TEŻ: Wzrost przychodów Pfleiderer Group

Wzrost obrotów o 5% r/r do 5,2 mld złotych (1,23 mld euro), ponad 20-procentowy wzrost zatrudnienia rok do roku, dynamiczny rozwój Centrum kompetencyjnego IT Bosch w Warszawie, inwestycje w wys. 570 mln złotych (135 mln euro) – wszystko to spowodowało, że Grupa Bosch w Polsce ocenia miniony rok jako wyjątkowo udany.

Rekordowymi inwestycjami, które wpłynęły na wzrost zatrudnienia, uczciliśmy jubileusz 25–lecia naszej działalności w Polsce, udowodniając tym samym, jak strategiczny dla koncernu Bosch jest polski rynek – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce podczas konferencji prasowej w Warszawie. –  W ubiegłym roku zakończyliśmy budowę trzech fabryk, stworzyliśmy własne centrum serwisowe elektronarzędzi, uruchomiliśmy produkcję podzespołów do najnowszych zespołów mocy układu hamowania iBooster 2. Generacji – dodała Krystyna Boczkowska. – W roku 2018 chcemy utrzymać silne tempo wzrostu. W planach mamy budowę kolejnej fabryki AGD, budowę centrum R&D, uruchomienie nowych projektów w fabryce układów hamulcowych. Dynamicznie wchodzimy na rynek z nowymi produktami opartymi na IoT, takimi jak rozwiązania dla Przemysłu 4.0, inteligentne domy i inteligentne miasta.

Polska jest strategicznym krajem dla Grupy Bosch, w którym koncern stale zwiększa swoje zaangażowanie poprzez inwestycje i poszukiwanie nowych obszarów wzrostu. W ciągu ostatnich trzech lat Bosch zainwestował w Polsce prawie 1,3 miliarda złotych (300 milionów euro), przy czym w samym 2017 roku inwestycje wyniosły 570 mln złotych. Zostały one przeznaczone m. in. na budowę i dalszy rozwój zakładów produkcyjnych, rozbudowę centrów logistycznych i szkoleniowych, budowę nowego centralnego serwisu elektronarzędzi oraz showroomu AGD. Zakończone zostały budowy 3 fabryk: dwóch fabryk AGD we Wrocławiu oraz fabryki siaAbrasives w Goleniowie. Na koniec roku 2017 Grupa Bosch zatrudniała w Polsce 6 400 osób, czyli o ponad 20% więcej niż w roku 2016.

Bosch zamierza kontynuować wzrost pomimo prognozowanego na rok 2018 spadku koniunktury. Po rekordowym roku finansowym 2017, Grupa Bosch spodziewa się w tym roku wzrostu w wysokości 2–3%, co jest uwarunkowane ryzykami ekonomicznymi i geopolitycznymi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ