Stoisko Grupy Homag na targach Drema 2018 w Poznaniu.

Stoisko Grupy Homag na targach Drema 2018 w Poznaniu.

  • Autor: mg
  • 17 kwi 2019 10:44 (aktualizacja: 18 kwi 2019 12:48)

Rekordowe wyniki finansowe Grupy Homag w 2018 roku

Grupa Homag odnotowała rekordowy wynik finansowy za rok 2018. Szczególny sukces odniosła w sprzedaży kompleksowych linii do produkcji mebli.

Według wstępnych danych, Grupa Homag zwiększyła swoją sprzedaż o 6,5%, uzyskując w ten sposób obrót w wysokości 1.298 mln euro (w poprzednim roku wyniósł on 1.219 mln euro). Do końca ubiegłego roku stan zamówień opiewał na 602 mln euro. (przed rokiem było to 561 mln euro), a wartość otrzymanych zamówień osiągnęła drugi rekordowy wynik w historii przedsiębiorstwa - 1.366 mln euro. Do końca 2018 roku spółka zatrudniała 6.593 pracowników (przed rokiem było ich 6.371).

Grupa Homag osiągnęła rekordowy zysk operacyjny EBIT w kwocie 94,9 mln euro (poprzedni wyniósł 91,7 mln euro), pomimo trudności i niekorzystnych wahań kursów walut. Ponadto w 2018 roku stawiliśmy czoła wielu trudnym wyzwaniom - podkreśla prezes zarządu Grupy Homag Pekka Paasivaara. Dotyczy to modernizacji systemów informatycznych w oparciu o oprogramowanie SAP i reorganizacji procesu produkcji w zakładzie w Schopfloch. Dlatego podwójnie cieszymy się  z uzyskanego przez nas sukcesu.

Grupa Homag odniosła ogromny sukces w sprzedaży kompleksowych linii do produkcji mebli oraz realizując wiele projektów związanych z produkcją mebli kuchennych. Przyczyniło się to w bardzo pozytywny sposób do rozwoju przemysłu drzewnego i meblarskiego w Europie i do dwucyfrowego wzrostu procentowego w Niemczech - podkreśla Paasivaara.

W maju br. Grupa Homag weźmie udział w odbywających się w Hanowerze targach "Ligna". Na ponad 5 tys. m² zaprezentujemy rozwiązania zarówno dla małych i średnich zakładów produkcyjnych, jak i tych produkujących na skalę światową. Zaprezentujemy różnorodne koncepcje, dzięki którym zarówno mały, jak i duży zakład produkcyjny sprosta dzisiejszym wymaganiom rynku i będzie podążał za nowymi trendami. Sukcesywnie udoskonalamy zapoczątkowane podczas targów "Ligna 2017" rozwiązania cyfrowe, które już teraz przynoszą naszym klientom realne korzyści - mówi prezes zarządu Grupy Homag. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ