Zastosowanie relingów poprawia funkcjonalność i ergonomię kuchennego wnętrza. Fot. GTV

Zastosowanie relingów poprawia funkcjonalność i ergonomię kuchennego wnętrza. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 06 cze 2017 12:45 (aktualizacja: 14 cze 2017 18:38)

Rośnie popularność uchwytów relingowych

Uchwyt meblowy w formie relingu stosowany jest w zabudowach kuchennych od wielu lat. Jednak w ostatnim czasie relingi trafiają również na meble w salonach i łazienkach. Niezależnie od obszaru zastosowania nie tylko zdobią fronty meblowe, ale też poprawiają funkcjonalność wnętrza.

Uchwyt relingowy to na pozór zwyczajny i powszechny dodatek meblowy – prosty metalowy pręt, pozbawiony ozdobnych wzorów. Trudno o mniej skomplikowany uchwyt. A jednak coraz częściej staje sie on elementem kuchennych stylizacji. Paradoksalnie tajemnica popularności uchwytów relingowych ukryta jest właśnie w jego prostej, klasycznej formie. Zgeometryzowana bryła metalu na stylizowanych frontach fornirowanych lub wykonanych z litego drewna dowodzi, że „mniej znaczy więcej”.

Popularność uchwytów relingowych tkwi w ich uniwersalnej stylistyce, ergonomii i wielofunkcyjności – wyjaśnia Joanna Repko, specjalista ds. marketingu w formie GTV. W zależności od naszych potrzeb i upodobań można je zamontować na dowolnej wysokości frontu, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Doskonale komponują się zarówno z minimalistyczną, nowoczesną stylistyką kuchni z szafkami o błyszczących, monochromatycznych frontach, jak i stylizowanymi meblami w kuchni, salonie czy łazience – dodaje Joanna Repko.

Przykładem tego typu uchwytów jest linia "Triest" firmy GTV.

"Triest" to wybór dla odważnych, którzy od uchwytu oczekują linii o dominującym designie. Jest minimalistyczny, ale masywny - o zdecydowanym i wyrazistym charakterze. Wspaniale uzupełni stylizowane, drewniane fronty wpisując się w ich solidny charakter, ale również stworzy ciekawy kontrast z nowoczesnymi powierzchniami lakierowanymi. Kolekcja dostępna jest w eleganckim kolorze szczotkowanej stali, w sześciu rozstawach: 96, 128, 160, 192, 256 i 320 mm – rekomenduje ekspert firmy GTV.

Uniwersalna stylistyka relingów i szeroki wybór rozstawów pozwala na ich dostosowanie do szerokości frontu. Długi reling zamontowany horyzontalnie, np. wzdłuż linii szuflad, to niebanalny efekt wizualny, ale i rozwiązanie poprawiające komfort ich użytkowania. Nasz "Reling RS" dostępny jest w aż 15 rozstawach: 96, 128, 160, 192, 224, 256, 288, 320, 352, 384, 416, 448, 480, 512 i 544 mm, więc bez trudu dobierzemy ich długość do wielkości frontu, podkreślając ich unikalny charakter. Dodatkowo, na indywidualne zamówienie, dostępne są również rozstawy: 576, 608, 640, 672, 704, 736, 768 i 800 mm. Kolekcja dostępna jest w czterech kolorach: eleganckim chromie, ciepłej, wpadającej w lekko złoty odcień satynie, chłodnym aluminium i surowej, szczotkowanej stali – poleca Joanna Repko.

Zastosowanie relingów poprawia również funkcjonalność i ergonomię kuchennego wnętrza. Dzięki relingom nie musimy już odkładać na dno szuflady przyborów kuchennych - praktyczne drążki umożliwią powieszenie tych najczęściej używanych na ścianie – oszczędzając nasz czas i miejsce do przechowywania. Metalowe relingi na ścianie i froncie mebla, utrzymane w tej samej stylistyce, doskonale nadają się do stworzenia spójnej aranżacji otoczenia. Na relingach bez problemu można umieścić różnego rodzaju haczyki, półki i koszyczki, na których zawiesimy najpotrzebniejsze w kuchni sprzęty i przedmioty, a nawet doniczki ze świeżymi ziołami.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ