Fot. Messe Frankfurt/Thomas Masuch

Fot. Messe Frankfurt/Thomas Masuch

  • Autor: mg
  • 11 marz 2019 14:34 (aktualizacja: 15 marz 2019 12:05)

Rośnie rola tekstyliów technicznych w przemyśle meblarskim

W Warszawie 8 marca br. odbyła się konferencja poświęcona targom "Techtextil" i "Texprocess". Wzięli w niej udział przedstawiciele organizatora wydarzenia - Messe Frankfurt.

Od 14 do 17 maja 2019 roku we Frankfurcie trwać będą targi "Techtextil" oraz "Texprocess". W ramach pierwszej z imprez wystawcy zaprezentują nowoczesne tekstylia techniczne i włókniny, mające zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, w tym w meblarstwie. Równolegle z targami "Techtextil" po raz czwarty odbywać się będzie "Texprocess" – targi nowoczesnych maszyn i urządzeń dla przemysłu tekstylnego. Ideą targów "Techtextil" i "Texprocess" jest prezentacja możliwości przemysłu tekstylnego i włókienniczego we wszystkich obszarach jego funkcjonowania.

Jak podali organizatorzy, liczba wystawców tegorocznych targów "Techtextil" i "Texprocess" już przekroczyła dane z 2017 roku, gdy w obu wydarzeniach wzięło udział 1.789 wystawców z 66 krajów i ponad 47.500 zwiedzających ze 114 krajów. Równocześnie systematycznie rośnie liczba wystawców i zwiedzających z Polski. Warto przypomnieć, że w 2017 roku we Frankfurcie łącznie pojawiło się 39 wystawców z naszego kraju (28 wzięło udział w targach "Techtextil", a 11 w "Texprocess"). Z kolei polskich zwiedzających w tym czasie było przeszło tysiąc (764 - "Techtextil" i 396 - "Texprocess").  

Uczestnicy tegorocznych targów "Techtextil" zostali podzieleni na 12 obszarów tematycznych. Jednym z nich będzie "Hometech". I właśnie tam znajdą się tekstylia i włókniny dedykowane przemysłowi meblarskiemu. Z kolei wystawcy "Texprocess" zaprezentują ofertę będącą przede wszystkim odpowiedzią na wyzwania stawiane przez Przemysł 4.0. Indywidualizacja produktów, skrócenie cykli produkcyjnych, zrównoważona produkcja i cyfryzacja całego łańcucha produkcyjnego to najważniejsze z nich.

Tradycyjnie w programie targów pojawi się wiele wydarzeń towarzyszących. Nowością jest na przykład "Techtextil Forum". Z kolei dla studentów przewidziano konkurs "Techtextil Innovation Award". 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ