Uchwyty krawędziowe z serii Metron firmy GTV. Fot. GTV

Uchwyty krawędziowe z serii Metron firmy GTV. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 04 paź 2018 06:55 (aktualizacja: 04 paź 2018 11:30)

Rośnie sprzedaż nietypowych uchwytów

Projektanci poszukują rozwiązań, które sprawią, że kolekcje mebli wyróżnią się na tle konkurencji. Jednym ze sposobów jest stosowanie nietypowych uchwytów. To w dużej mierze tłumaczy rosnącą sporzedaż tego typu akcesoriów meblowych.

Uchwyty meblowe dawno już przestały być wyłącznie funkcjonalnym dodatkiem do mebli. Za sprawą bogactwa form i szerokiej palety kolorów mają niebagatelny wpływ także na ich design i odbiór we wnętrzu. Nic dziwnego, że producenci akcesoriów meblowych poszukują coraz to nowych rozwiązań, które będę w stanie zaskoczyć użytkowników. Właśnie oryginalność wyznacza główny kierunek prac projektantów. Oczywiście, nie może ona pozostawać w oderwaniu od funkcjonalności.

Projektowanie mebli kuchennych zmierza w kierunku maksymalnego komfortu użytkowników – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka firmy Kam. Ma być wygodnie i funkcjonalnie, dlatego dużo uwagi poświęcamy nie tylko bryle mebli, stosowanym okuciom, ale bardzo starannie dobieramy również uchwyty meblowe, które muszą być praktyczne i wytrzymałe. Z drugiej strony musimy mieć na uwadze aspekt dekoracyjny i odpowiadać na oczekiwania nabywców mebli, którzy są coraz bardziej świadomi i zorientowani w panujących trendach.

Fronty frezowane

Interesującym rozwiązaniem, które będzie współgrało ze stylistyką nowoczesnych mebli, a nie będzie uchwytem w tradycyjnym rozumieniu, są fronty z frezowanym uchwytem. Ergonomicznie zaprojektowany frez pozwala uchwycić go w dowolnym miejscu, aby otworzyć szafkę czy szufladę, będąc jednocześnie elementem zdobniczym mebla.

Fronty z frezowanym uchwytem to propozycja nie tylko dla wszystkich poszukujących nowinek w trendach meblowych, ale także dla osób z praktycznym podejściem do funkcji mebli. Wygodny frez, przebiegający przez niemal całą powierzchnię frontu, pozwala uchwycić go w dowolnym miejscu. Nie ma ograniczeń znanych z innych sposobów otwierania: nie trzeba chwytać za uchwyt czy naciskać frontu w określonym miejscu, bo mamy do dyspozycji poręczny, długi frez – podkreśla Sylwia Kowalska-Mikutel.

Frezowane uchwyty doskonale wpisują się w ideę minimalistycznych wnętrz. W myśl zasady „mniej znaczy więcej” projektanci lubią rezygnować z elementów, które zakłócałyby prostą linię mebli. Nie wszyscy użytkownicy są jednak przekonani do frontów całkowicie pozbawionych uchwytów. Chcieliby zachować prostą bryłę mebla, nie rezygnując jednocześnie z wygodnych uchwytów. Oczekiwania te można pogodzić, stosując frezowania na frontach. Frezy uchwytowe są równie praktyczne, co tradycyjne uchwyty, a przy tym bardziej dyskretne.

Dobrze zaprojektowane frezowanie ułatwia codzienne użytkowanie mebli. Jednocześnie zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo – w ten sposób unikniemy zahaczenia czy uderzenia o uchwyt wystający z bryły mebla.

Uchwyty krawędziowe

W minimalistycznych wnętrzach dobrze wyglądać będą również uchwyty krawędziowe.
Dzięki swojej prostej, idealnie zespolonej z frontem formie efektownie podkreślą linię i styl nowoczesnych mebli. To dyskrecja połączona z wygodą użytkowania, ponieważ uchwyt krawędziowy zapewnia wygodny dostęp do zawartości szafki na całej szerokości frontu – twierdzi Mateusz Strzałkowski z firmy GTV.

Dzięki prostej formie uchwyty krawędziowe równie dobrze będą pasować do mebli kuchennych, łazienkowych, odnajdą się też bez problemu w pokoju dziennym. Podkreślają design i tworzą spójną całość z krawędzią mebla, a są przy tym bardzo funkcjonalne. Szeroka gama kształtów i rozstawów uchwytów ułatwia ich dobór do wielkości frontu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ