Segregator Unito firmy GTV posiada prowadnice ze spowalniaczem i cichym domykiem, a także mocowanie do frontu meblowego. Fot. GTV

Segregator Unito firmy GTV posiada prowadnice ze spowalniaczem i cichym domykiem, a także mocowanie do frontu meblowego. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 07 maj 2019 08:17 (aktualizacja: 09 maj 2019 08:41)

Rośnie sprzedaż segregatorów kuchennych

W praktyce okazuje się, że w nowoczesnej kuchni kosze na śmieci nie muszą wcale znajdować się wyłącznie w szafce pod zlewozmywakiem, choć wciąż jest to najpopularniejsze miejsce. Segregatory mogą też zostać umieszczone na przykład… w szufladzie. Dla tych, którzy mogą pozwolić sobie na zagospodarowanie nieco więcej przestrzeni, przygotowaliśmy segregator „Multino”. To komplet czterech pojemników: 2 x 15 litrów i 2 x 7 litrów oraz trzy brytfanki do przechowywania środków czystości lub detergentów. To estetyczne i ergonomiczne rozwiązanie dedykowane jest szufladom z systemem „Modern Box”, a wymiary podstawy dopasowane są do szafek o szerokościach – 600, 800, 900, 1.200 mm oraz do szuflad o długości 500 oraz 450 mm (po przycięciu) – informuje ekspert firmy GTV.

Segregator to nie wszystko

Umieszczając segregatory w szufladzie, należy pamiętać o doborze odpowiednich prowadnic. Pełen wysuw i miękki dociąg zapewnią bezproblemowy dostęp do wszystkich pojemników – nawet tych schowanych w głębi. Niektórzy producenci akcesoriów wprowadzili też opcjonalne elektroniczne wspomaganie otwierania, dzięki któremu otworzymy szufladę lekkim ruchem biodra czy kolana. System ten szczególnie sprawdza się podczas przygotowywania posiłków, np. gdy mamy brudne dłonie.

Przy okazji nie można zapomnieć o kwestii maksymalnego obciążenia systemu, które jest kluczowe dla jego funkcjonalności. Oferowana przez systemy firmy Rejs ładowność na poziomie do 20 kg zapewni bezproblemowe korzystanie z szuflad. Nawet gdy śmieci zbierze się sporo – informuje Damian Rybak. Wytrzymałe na odkształcenia prowadnice będą mogły być użytkowane przez długie lata.

Na koniec, rzecz drobna, ale z punktu widzenia funkcjonalności – niezmiernie istotna, czyli szczelne pokrywy segregatorów, zarówno te pojedyncze, jak również obejmujące jednocześnie wszystkie pojemniki. Chronią one przed przykrym zapachem, którego każdy chciałbym uniknąć w swojej kuchni. Bez nich segregatory dużo straciłyby ze swojej użyteczności.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ