Ruchomy regał Rima. Fot. Raumplus

Ruchomy regał Rima. Fot. Raumplus

  • Autor: bm
  • 19 sie 2019 13:42 (aktualizacja: 29 sie 2019 14:22)

Rozwiązania do niewielkich wnętrz – mobilne meble na wymiar

Urządzenie małego mieszkania to prawdziwe wyzwanie, zarówno jeśli chodzi o miejsce do przechowywania, jak i funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni. Sprawdzą się tutaj meble na wymiar, między innymi szafy z systemami przesuwnymi.

Systemy przesuwne to nie tylko pojemne i dobrze zorganizowane szafy w sypialni, przedpokoju, kuchni czy garderobie. To również regały i meblościanki, mobilne meble, które mogą służyć nie tylko o przechowywania, ale też do podziałów otwartych wnętrz na strefy funkcjonalne. Na polskim rynku klienci znajdą wiele ciekawych rozwiązań, które pomogą w stworzeniu ergonomicznego i atrakcyjnego wizualnie wnętrza. Warto zwrócić uwagę na ofertę producentów takich systemów, sukcesywnie wzbogacaną o nowe funkcjonalności.

Tajemnica sukcesu tkwi w funkcjonalnym rozplanowaniu małej przestrzeni. Zastosowanie w niej szaf przesuwnych (np. tych z oferty Raumplus) poprawia ergonomię i estetykę wnętrza, za sprawą sprytnych rozwiązań. Projektanci znają szereg trików, dzięki którym potrafią „dodać” kilka metrów kwadratowych niewielkiemu wnętrzu. Przede wszystkim maksymalnie otwiera się plan wnętrza, a w wybranych miejscach umieszcza się szafy wnękowe z przesuwnymi drzwiami. Koniecznie na całą wysokość pomieszczenia – tak, by nie tracić cennej powierzchni. Warto przy tym zastosować rozwiązania, które sprawiają, że wnętrze szafy będzie efektywnie wykorzystane: drążki na ubrania z pantografami, wysuwane półki, szuflady z organizerami.

Innym sposobem na uzyskanie maksymalnie funkcjonalnego wnętrza na małej powierzchni są wszelkie rozwiązania wielofunkcyjne i mobilne. Przykładem jest opracowany przez Raumplus ruchomy regał „Rima”, który może służyć za ażurową przegrodę. Dobrym pomysłem jest też zagospodarowanie miejsca pod parapetami, schodami i skosami, a także budowanie antresoli jeśli pozwala na to wysokość pomieszczenia.

Systemy tego rodzaju każdorazowo zamawiane są na wymiar, dlatego umożliwiają zabudowanie problematycznych miejsc, takich jak narożniki i skosy. Wyposażenie wewnętrzne dobierane jest według potrzeb przyszłych użytkowników. Zostało ono zaprojektowane tak, żeby w każdej garderobie pomieścić jak najwięcej rzeczy i zapewnić komfortowe warunki przechowywania.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ