Klaus Mueller, kierownik sprzedaży powierzchni dekoracyjnych w firmie Schattdecor. Fot. Schattdecor

Klaus Mueller, kierownik sprzedaży powierzchni dekoracyjnych w firmie Schattdecor. Fot. Schattdecor

  • Autor: bm
  • 04 lut 2019 10:08 (aktualizacja: 06 lut 2019 11:42)

Schattdecor inwestuje w rozbudowę linii impregnacyjnych

W roku 2018 Schattdecor zainwestował w rozbudowę linii impregnacyjnych i hali produkcyjnych w swoich siedzibach we Włoszech, Brazylii, Rosji i w Chinach. Dzięki temu firma oferuje na całym świecie swoim klientom z branży meblarskiej i płytowej dodatkowy serwis z pierwszej ręki.

Naszym zadaniem jest zadbać o dobry wizerunek firmy jako przedsiębiorstwa impregnującego o międzynarodowym  charakterze.  - mówi Klaus Mueller, kierownik obszaru sprzedaży powierzchni dekoracyjnych. - Po zakończeniu wszystkich inwestycji w planach jest produkcja w czterech krajach na łącznie 15 kanałach impregnacyjnych. To bardzo istotne posunięcie dla przyszłości firmy. Dodatkowy serwis, który oferujemy, otwiera przed nami nowe możliwości. Jako niezależna firma impregnująca jesteśmy w stanie przygotować szybko dedykowaną pod klienta kolekcję wzorniczą, także w niewielkim nakładzie produkcyjnym i w dużych formatach. Możemy też zaoferować kompetentne rozwiązania i profesjonalny serwis w zakresie uszlachetniania powierzchni. Nasza oferta może zostać rozbudowana o modne kolory uni oraz w ramach segmentu tak bardzo popularnej bieli. To samo oferujemy w obszarze technicznych filmów melaminowych jak Teclay, Overlay, papierów przeciwprężnych oraz podłóg laminowanych. Oznacza to dla nas przede wszystkim dodatkowe kompetencje i dodatkowe pola do działania a tym samym jest motywatorem do kolejnych, przyszłościowych działań.

We Włoszech odpowiedzią firmy na popyt rynkowy w zakresie filmów melaminowych jest zwiększenie mocy produkcyjnych, poprzez rozbudowę parku maszynowego oraz hali produkcyjnej. Po przejęciu zakładu Coveright do Brasil w roku 2013 Schattdecor był w stanie, wykorzystując istniejące zaplecze techniczne, obsłużyć lokalny, wymagający  rynek i poszerzyć swoje portfolio produktów i usług. W minionym 2018 roku nastąpiła optymalizacja procesów w zakładzie.

Inwestycje realizowane są również w Rosji: w 2018 roku w Tjumeni powstały dwa nowe kanały impregnacyjne oraz kuchnia żywiczna. W Czechow zainwestowano w bardzo nowoczesną drukarnię i centrum impregnacji z nową maszyną. W ofercie przedsiębiorstwa oprócz klasycznych filmów melaminowych są także filmy pigmentowane oraz dekory i poszczególne elementy składowe  do produkcji podłóg.

Schattdecor widzi duży potencjał w rynkach azjatyckich stąd też  decyzje o kolejnych inwestycjach. Już w roku 2014 rozpoczęto w Chinach rozbudowę zakładu impregnującego w ramach joint venture. Dziś zaliczany jest on wraz z całą technologią do najnowocześniejszych zakładów w Chinach.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ