Fot. Schattdecor

Fot. Schattdecor

  • Autor: bm
  • 29 kwi 2019 11:49 (aktualizacja: 30 kwi 2019 13:29)

Schattdecor umacnia swoją pozycję na rynkach Ameryki Łacińskiej

Montaż dodatkowego kanału impregnacyjnego w brazylijskim oddziale Schattdecor w São José dos Pinhais oznacza umocnienie pozycji grupy w obszarze impregnacji na rynkach Ameryki Łacińskiej. Uruchomienie kanału ma nastąpić na początku roku 2020.

Schattdecor sukcesywnie rozbudowuje swoje zakłady impregnujące we Włoszech, Brazylii, Rosji i w Chinach. O inwestycji w Brazylii mówi Flavio Lufchitz, zarządzający zakładem: „W planach było powiększenie powierzchni magazynowej i stworzenie infrastruktury pod montaż nowych urządzeń produkcyjnych oraz własnego reaktora żywicznego, zapewniającego większą elastyczność produkcyjną. Nowy, nowoczesny kanał impregnujący oznacza większą wydajność produkcyjną i lepszy serwis z pierwszej ręki dla naszych klientów. Zgodnie z hasłem: „Jedno źródło, wiele możliwości.”

Grupa Schattdecor zaimpregnowała w ubiegłym roku około 300 milionów metrów kwadratowych papieru, z tego ponad 70 milionów metrów kwadratowych w brazylijskim oddziale w São José dos Pinhais. Park  maszynowy rozrósł się zatem w Brazylii do czterech urządzeń - w całej grupie pracuje obecnie 16 kanałów impregnacyjnych. Zdaniem Lufchitza, poszerzenie wydajności produkcyjnych i rozwój kompetencji oznacza, że grupa kontynuować będzie swoją strategię wzrostu, a jej celem jest zapoznanie klientów na całym świecie z szerokim portfolio produktowym Schattdecor, w najwyższej jakości i w oparciu o analizy potrzeb rynkowych. ”Nasze  plany inwestycyjne pokazują wyraźnie, że Schattdecor inwestuje w rozwój na rynku i reaguje na potrzeby klientów i lokalnych odbiorców.” - dodaje Flavio Lufchitz.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ