Fot. Hettich

Fot. Hettich

  • Autor: bm
  • 02 sty 2019 11:00 (aktualizacja: 16 sty 2019 14:49)

Schować czy odsłonić? Systemy przesuwne w kuchni

Nawet w modnych, otwartych wnętrzach można schować kuchenne meble, akcesoria i sprzęt, jeśli akurat nie chcemy ich używać. Producenci systemów przesuwnych mają w ofercie odpowiednie rozwiązania.

Jeżeli kuchnia stanowi integralną część strefy dziennej, na życzenie można ją wygodnie i estetycznie zamaskować, dzięki systemom do drzwi przesuwnych. Drzwi przesuwne lub składane pozwalają nadać kuchni zupełnie nowe oblicze i elastycznie reagować na bieżące potrzeby użytkowników.

Rezygnacja z wydzielonego, osobnego pomieszczenia nie oznacza, że nie mamy możliwości skutecznego ukrycia kuchennego zaplecza. Niezastąpione w takiej sytuacji będą drzwi przesuwne lub składane, za którymi wygodnie ukryjemy strefę przechowywania, sprzęt AGD i cały kuchenny rozgardiasz - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska.

Nawet w przypadku wysokiej zabudowy na całą ścianę można ją atrakcyjnie ukryć za praktycznymi, wielkoformatowymi frontami.

W systemie InLine XL jedno skrzydło drzwiowe może mieć szerokość nawet 2 m, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne estetycznego zamaskowania roboczej strefy kuchennej - wyjaśnia Joanna Nowak. - Po zamknięciu skrzydła drzwi ustawiają się idealnie w jednej linii, tworząc dużą, minimalistyczną płaszczyznę. Stają się eleganckim meblem, który pomoże zamaskować to wszystko, czego nie chcemy eksponować.

Dzięki systemom do drzwi przesuwnych możemy wygodnie kształtować przestrzeń otwartych wnętrz, udostępniając lub ukrywając strefę kuchenną. Wystarczy jeden ruch dłoni i skutecznie zamaskujemy kuchenny bałagan lub zapewnimy sobie komfortowy dostęp do naczyń, akcesoriów lub magazynowanych zapasów. Po otwarciu drzwi mamy pełen dostęp do wnętrza całej zabudowy, nie musimy otwierać pojedynczych modułów szafek. Drzwi składane otwierają cały korpus szafy, dzięki czemu mamy panoramiczny dostęp do jej wnętrza. Skrzydła drzwi przesuwnych idealnie się pokrywają, co pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni zabudowy meblowej i ułatwia dostęp do półek, szuflad czy wysuwanych koszy cargo.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ