Fot. Nobilia

Fot. Nobilia

  • Autor: bm
  • 26 kwi 2017 14:10 (aktualizacja: 28 kwi 2017 10:06)

Sposoby otwierania szafek kuchennych - dostępne rozwiązania

Szafki ścienne z podnoszonymi do góry drzwiczkami są jednym z najwygodniejszych rozwiązań stosowanych w meblach kuchennych. Gwarantują łatwy dostęp do zawartości i nie ograniczają ruchów. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji tego typu akcesoriów meblowych.

Producenci oferują wiele rozwiązań pozwalających na funkcjonalne korzystanie ze stref ulokowanych najwyżej w zabudowie kuchennej – do dyspozycji klientów są między innymi windy, których mechanizm uruchamia lekkie pociągnięcie za dźwignię, modele wysuwane z tylnymi półkami przesuwającymi się do przodu, wyciągi z półkami o płynnej regulacji wysokości oraz sprytne rozwiązania do szafek narożnych typu karuzele i obrotnice. Jedne z ciekawszych rozwiązań pozwalających na zagospodarowanie stref tzw. wysokich są mechanizmy umożliwiające opuszczenie całej zawartości szafki na wysokość wzroku.

Dużym ułatwieniem jest rozwiązanie servo drive, czyli elektryczne wspomaganie otwierania. Wystarczy lekko dotknąć drzwiczki, aby je otworzyć. Z kolei naciśnięcie przycisku wewnątrz korpusu spowoduje ich zamknięcie.

Alternatywą dla szafek z podnoszonymi drzwiami są szafki wiszące z rozwiązaniem iMove. Tutaj drzwi otwierają się tradycyjnie, do boku, ale mają wysuwaną, podwójną półkę. Możemy ją wyciągnąć przed szafkę lub opuścić, co zapewnia łatwy dostęp do jej zawartości.

Do zagospodarowania przestrzeni wąskiej szafki górnej doskonale nadają się cargo mocowane do frontu lub wyciągi wysuwane ręcznie po wcześniejszym otwarciu frontu na zawiasie, przeznaczone do przechowywania przedmiotów wąskich, np. butelek czy niewielkich słoików.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ