Starcie Szlifierzy w Poznaniu, 2017

Starcie Szlifierzy w Poznaniu, 2017

  • Autor: bm
  • 25 cze 2017 14:14

"Starcie szlifierzy" - zawody dla specjalistów w Poznaniu

7 czerwca w Poznaniu pojawili się najlepsi specjaliści i po raz pierwszy… specjalistki, aby wziąć udział w mistrzostwach szlifowania i obróbki metalu „Starcie Szlifierzy”. Celem zawodów jest docenienie i popularyzacja zawodu szlifierza. Ich organizatorem już od lat jest firma 3M.

W Poznaniu czterech najlepszych profesjonalistów wyszlifowało sobie drogę do wielkiego finału zawodów „Starcie Szlifierzy” i zbliżyło się o krok do nagrody głównej – wyjazdu do Stanów Zjednoczonych!

Celem zawodów „Starcie Szlifierzy” jest docenienie i popularyzacja zawodu szlifierza. Dla najlepszych uczestników mistrzostw w Poznaniu organizator zawodów – firma 3M przygotowała cenne nagrody, które podniosą jakość wykonywanej przez nich codziennie pracy. Ponad 60 profesjonalistów z branży przeżyło na zawodach „Starcie Szlifierzy” prawdziwą przygodę w świecie obróbki metalu. Była to wyjątkowa edycja zawodów, ponieważ po raz pierwszy w mistrzostwach wzięły udział kobiety. Uczestnicy i uczestniczki mistrzostw stanęli ramię w ramię w 5 konkurencjach, które wymagały wiedzy, umiejętności praktycznych i doświadczenia, ale też zręczności, zaradności i refleksu. 

Następne i już ostatnie regionalne zawody w szlifowaniu odbędą się 4 października
w Sosnowcu podczas targów Toolex. Wyłonią one kolejnych mistrzów obróbki metalu, którzy wraz z laureatami z Nadarzyna i Poznania zetrą się w wielkim finale. Wtedy też powalczą o tytuł Szlif Mistrza 3M i cenne nagrody, w tym wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ