Targi Dremasilesia

Targi Dremasilesia

  • Autor: bm
  • 05 maj 2017 12:59 (aktualizacja: 08 maj 2017 10:26)

Strefa edukacji na targach Dremasilesia w Sosnowcu

Edukacja zawodowa pracowników to jeden z najważniejszych problemów branży meblarskiej i drzewnej. Wysoki popyt na specjalistów w tym segmencie gospodarki sprawia, że coraz bardziej zmienia się podejście do kwestii kształcenia wykwalifikowanej kadry, która mogłaby zasilić szeregi pracowników przedsiębiorstw.

Temat ten zostanie podjęty na targach „Dremasilesia”, które odbędą się w dniach 12-14 maja 2017 w Sosnowcu. Wydarzenie, organizowane pod hasłem Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej, będzie miało za zadanie położyć nacisk ma rozpowszechnianie szkolenia zawodowego, będzie to też próba zainteresowania młodzieży kształceniem w zawodach związanych z branżą drzewną. Jego organizatorem są Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z partnerami - portalem Drewno.pl oraz Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy.

Co znajdzie się w programie wydarzenia? W ramach strefy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz uczniowie Technikum Przemysłu Drzewnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu prezentować będą swoje umiejętności tworząc na żywo podczas targów ciekawie zaaranżowane meble z drewnianych palet. Podczas trzech dni targów DremaSilesia odbywać się będą również organizowane przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy Warsztaty Parkieciarskie, w ramach których prezentowane będą najnowocześniejsze produkty: parkiety, deski, kleje, lakiery, oleje, woski, tarasy drewniane oraz technologie wykorzystywane w parkieciarstwie. Warsztaty uzupełnione zostaną prezentacjami oraz praktyczne pokazy: przygotowania podkładu, klejenia, szlifowania, wykończenia powierzchni oraz pomiarów w parkieciarstwie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ