Możliwość regulacji poprzecznych i podłużnych listew to wygodny sposób na zorganizowanie wysokiej szuflady przeznaczonej na zapasy. Fot. Hettich

Możliwość regulacji poprzecznych i podłużnych listew to wygodny sposób na zorganizowanie wysokiej szuflady przeznaczonej na zapasy. Fot. Hettich

  • Autor: bm
  • 06 gru 2018 09:05 (aktualizacja: 29 gru 2018 10:03)

Strefa przechowywania w zabudowie kuchennej

Projektując meble kuchenne, producenci starają się uwzględnić niezbędną strefę przechowywania. Chodzi nie tylko o wydzielenie odpowiedniej przestrzeni, która umożliwi wygodne korzystanie z zapasów, ale też zastosowanie funkcjonalnych akcesoriów.

Choć na przestrzeni ostatnich dekad kuchnia znacznie zmieniła swoje oblicze, otwierając się na część dzienną i przybierając bardziej reprezentacyjny charakter, nadal kojarzy się z jedzeniem - jego przygotowywaniem i przechowywaniem. To w kuchni magazynowana jest żywność, dlatego aranżując jej wnętrze należy zadbać o odpowiednie miejsce do przechowywania zapasów.

„Nawet jeżeli nie możemy pozwolić sobie na osobną, wydzieloną spiżarnię, możemy zaaranżować funkcjonalną i wygodną strefę przechowywania, która będzie wygodna, łatwo dostępna i ergonomicznie zaprojektowana" - wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.

Podstawową zasadą w organizacji strefy przechowywania jest łatwy dostęp do zapasów. W roli domowego „magazynu żywności” idealnie sprawdzi się szuflada. Po jej wysunięciu mamy wygodny dostęp do całego wnętrza i - w przeciwieństwie do szafki z półkami - nie musimy przekopywać się przez kolejne rzędy produktów w poszukiwaniu tego właściwego. Nowoczesne szuflady są wytrzymałe na obciążenie, dzięki czemu można w nich bez obaw przechowywać nawet znaczne ilości zapasów.

Spory potencjał do przechowywania kryje się również w pojemnych szafkach narożnych, pod warunkiem, że tradycyjne półki z mało komfortowym dostępem, zastąpimy szufladami z pełnym wysuwem. Pozwoli to optymalnie wykorzystać cenną przestrzeń narożnika, a jednocześnie znacznie poprawi wygodę jego użytkowania. Wystarczy wysunąć szufladę, aby mieć nieograniczony dostęp do całej jej zawartości.

Funkcję kuchennej spiżarni często przejmują szafki wyposażone w system cargo. Wysuwane półki-kosze nie zajmują dużo miejsca, a są bardzo pakowne. Dzięki nowoczesnym prowadnicom, na których montowane są kosze cargo, nawet z dużym obciążeniem wysuną się łatwo i delikatnie.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ