Produkty z linii Herakles (Sevroll-System) przeznaczone są do wykonywania drzwi przejściowych. Fot. Sevoll-System

Produkty z linii Herakles (Sevroll-System) przeznaczone są do wykonywania drzwi przejściowych. Fot. Sevoll-System

  • Autor: mg
  • 06 marz 2019 10:41 (aktualizacja: 06 marz 2019 11:00)

Systemy jezdne do drzwi przesuwnych - rozwój rynku w 2019 roku

W 2019 roku firmy oferujące systemy jezdne do drzwi przesuwnych skupią się przede wszystkim na doskonaleniu swoich topowych produktów, choć nie zabraknie również nowości. Ważna będzie też obecność na targach, które są jednym z najważniejszych narzędzi budowania i promocji marki.

Producenci i dystrybutorzy akcesoriów meblowych, posiadający w swojej ofercie systemy jezdne do drzwi przesuwnych, są zgodni – w 2019 roku nadal będzie rosło zainteresowanie tego typu rozwiązaniami. Co jest motorem napędowym tego trendu? Przede wszystkim dobra koniunktura panująca w całej branży meblarskiej. W ostatnim roku systematycznie, choć już nie tak dynamicznie jak w latach poprzednich, rosła produkcja i sprzedaż we wszystkich kluczowych segmentach produktowych. Dotyczy to również drzwi przesuwnych, które znajdują zastosowanie głównie, ale nie tylko, w szafach i garderobach.

Dodać do tego należy coraz większy wpływ architektów i projektantów na aranżację polskich wnętrz. Za najpopularniejszy i najchętniej wybierany obecnie styl uznaje się styl nowoczesny. Choć określenie to jest dość szerokie, to niezmiennie ważne miejsce odgrywają w nim konstrukcje drzwi przesuwnych. Równie dobrze sprawdzają się one w sypialnianych szafach i garderobach, jak też w wystroju przedpokoju czy kuchni. W każdym z tych wnętrz gładkie, jednolite powierzchnie, z wieloma dostępnymi opcjami kolorów i wzorów, doskonale wpiszą się w założenia stylu nowoczesnego. Wielość oferowanych wariantów, nie tylko w zakresie rodzaju i koloru wypełnienia drzwi, ale też ram i akcesoriów, sprawia, że drzwi przesuwne świetnie wpisują się także w trend personalizacji wnętrz, który trendsetterzy uznają aktualnie za jedno z najgorętszych zjawisk w meblarstwie.

Rynek potrzebuje optymalnych rozwiązań

Rozwój rynku systemów jezdnych i akcesoriów do drzwi przesuwnych oznacza równocześnie wzrost panującej na nim konkurencji. Wymusza to na firmach stałe wzbogacanie ofert i doskonalenie swoich produktów. Oprócz nowości, czołowi producenci w 2019 roku zapowiadają, że będą też doskonalili produkty już znajdujące się w ofertach. Wszystko po to, żeby sprostać rosnącym oczekiwaniom rynku i potrzebom klientów.

Wprowadzamy oczywiście nowe systemy, takie jak np. system „Capitol” czy „Compact” oparty na nowej konstrukcji systemów jezdnych. Ale i tak kluczowy jest rozwój naszych podstawowych systemów jezdnych oferowanych na rynku z dożywotnią gwarancją. To, że są one oferowane od lat, nie oznacza, że nie są przez naszą firmę modyfikowane. Cały czas doskonalimy je zarówno w zakresie technologii, jak i materiałów, z których są wytwarzane. Dzięki temu możemy szczycić się najwyższą jakością systemów jezdnych na rynku i dożywotnią gwarancją – mówi Alina Tomaszewska, dyrektor handlowy w firmie Sevroll-System.

Głównym kierunkiem rozwoju istniejących już na rynku produktów będzie przede wszystkim doskonalenie ich parametrów użytkowych. Trzeba bowiem pamiętać, że systemy jezdne należą do elementów mebli, które są poddawane szczególnie intensywnej eksploatacji. Zatem wózki muszą być odporne na odkształcenia, łożyska zapewniać stabilny i cichy ruch, zaś bieżnie rolki charakteryzować się wysoką odpornością na ścieranie. Rozwijanie tych elementów będzie zaprzątało głowy firmowych technologów w 2019 roku.

Coraz ważniejsze dla branży systemów jezdnych, co na każdym kroku podkreślają jej przedstawiciele, oprócz kwestii jakościowych, stają się też zagadnienia związane z designem. Wzornictwo i estetykę uznaje się za konieczne dopełnienie funkcjonalności rozwiązań. Co więcej, częstokroć są one przysłowiowym języczkiem u wagi, decydującym o sukcesie rynkowym produktu. Nic dziwnego, że w bieżącym roku pojawią się również nowości związane z wzornictwem drzwi przesuwnych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ