System "Suspend" firmy Laguna. Fot. Laguna

System "Suspend" firmy Laguna. Fot. Laguna

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 28 kwi 2014 15:19 (aktualizacja: 30 kwi 2014 08:09)

Systemy przesuwne do szklanych wypełnień

Szkło różnego typu – jednolite, drukowane, przezroczyste lub nieprzezroczyste – coraz częściej stosowane jest w zabudowach z drzwi przesuwnych. W związku z tym na rynku dostępnych jest coraz więcej systemów profili umożliwiających wstawienie szklanego frontu.

W ofertach firm przodujących w przesuwnych zabudowach znaleźć można wiele systemów dedykowanych szklanym frontom. Na przykład Laguna proponuje system przesuwny „Suspend 18”, który umożliwia zastosowanie elementów wykończeniowych z aluminium. System bezprogowy powoduje, że to rozwiązanie sprawdza się jako zabudowa przejściowa. Ponadto w ofercie tej firmy jest aluminiowy system „Twin” o ciekawym designie rączki. Umożliwia on łączenie różnych rodzajów wypełnień – płyty, szkła, PCV, czy lacobel. Jest przeznaczony również do wysokich zabudów, może być też wykorzystany jako drzwi podwieszane. W takim rozwiązaniu można zastosować wypełnienie dwustronne, np. szkło z grafiką po jednej stronie, a po drugiej lustro. Warto zwrócić uwagę na to, że Laguna oferuje profile w różnych kolorach – wg zamówień klienta. Firma do tafli szkła poleca tzw. „dziesiątki” – systemy „Eko”, „House”, „Gama”, „Multiomega” i „Twin”.

Również Indeco oferuje liczne rozwiązania do szklanych frontów. Firma zanotowała wzrost zainteresowania klientów wypełnieniami z wszelkiego rodzaju szkła. Około 65% zabudów tego typu Indeco realizuje na naszym rynku. Przy czym największe zainteresowanie dotyczy szkła z grafiką i szkła przezroczystego, oraz w połączeniu z oświetleniem.

W ofercie firmy Leon znajduje się m.in. kompletny system do drzwi przesuwnych „Spazio”. To specjalna grupa prowadnic przystosowana do zwiększonego obciążenia. W wyposażeniu podstawowym prowadnice mają blendę maskującą, a w opcji zaślepki boczne. Instalacja systemu w połączeniu z wybranym skrzydłem (np. szklanym) daje szerokie możliwości aranżacyjne. Dostępne są różne wersje systemu „Spazio”, np. „Spazio A” - przystosowane do mocowania przeszklenia, „Spazio Extra TP” - z prostymi blendami, a których można montować szczotki przeciwkurzowe, „Spazio Extra TO” - z owalną blendą, do przeszkleń. System można mocować naściennie lub nasufitowo.

Komandor już od dawna zwraca uwagę na możliwości aranżacyjne, jakie daje wykorzystanie szkła, zwłaszcza zadrukowanego. Firma oferuje też różne systemy przesuwne umożliwiające swobodne jego wykorzystanie jako wypełnienia frontu zabudowy. Jednym z systemów jest „Winnipeg” - do wypełnień szklanych o gr. 4 i 4,6 mm. Inna seria to „Yoho” - przeznaczona do wypełnień z materiałów drewnopochodnych, lub do szkła dekoracyjnego naklejanego na płytę o grubości 12 mm.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ