System drzwi przesuwnych Szafir, zastosowany w sypialni. Fot. Komandor

System drzwi przesuwnych Szafir, zastosowany w sypialni. Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 24 kwi 2019 10:46 (aktualizacja: 25 kwi 2019 08:14)

Systemy przesuwne - gdzie i dlaczego warto je zastosować?

Rozwój technologii i kreatywność producentów sprawiły, że systemy drzwi przesuwnych można dziś stosować w bardzo szerokim zakresie. Pozwolą one nie tylko stworzyć funkcjonalną zabudowę na wymiar, ale też zagospodarować trudno dostępne miejsca, „udźwignąć” ciężkie fronty, zasłonić sprzęt AGD w kuchni i telewizor w salonie.

Garderoba w sypialni, szafa w przedpokoju, szafki w łazience i kuchni, „ruchome” meblościanki do salonu czy pokoju młodzieżowego. Miejsc, w których warto wykorzystać systemy przesuwne jest bardzo wiele niemal w każdym mieszkaniu. Zabudowa na wymiar to rozwiązanie, którego popularność wśród klientów rośnie już od kilku sezonów. Nie tylko ze względu na jego funkcjonalność, ale też na rozwój technologiczny systemów, których użytkowanie staje się coraz łatwiejsze i bardziej komfortowe. Nie bez znaczenia jest też ich estetyka, szeroka paleta dostępnych materiałów do wypełnień, ich kolorystyki i dodatkowych efektów wizualnych podnoszą rynkową wartość takiego rozwiązania.

Meble na wymiar, wykorzystujące systemy przesuwne są receptą na wszelkie niewygodne miejsca, które chcemy zagospodarować, by oszczędzić przestrzeń. Wyzwaniem jest zagospodarowanie tzw. trudniejszych przestrzeni czyli np. różnego rodzaju skosów, poddaszy czy też miejsc pod schodami - mówi Alina Tomaszewska, dyrektor handlowy w firmie Sevroll. W takich obszarach najlepiej sprawdzają się meble na wymiar.(...)

Drzwi przesuwne stosowane są w szafach wolno stojących, pawlaczach, regałach i garderobach – coraz częściej montowane są również w meblach kuchennych oraz łazienkowych, zwłaszcza tam, gdzie skośne sufity uniemożliwiają racjonalne zagospodarowanie każdego fragmentu przestrzeni. Stabilną i bezawaryjną pracę drzwi zapewniają najlepsze na rynku certyfikowane układy jezdne, które poruszają się po torze dolnym i górnym. Gwarantuje to płynną pracę mechanizmu nawet przy częstym otwieraniu i zamykaniu drzwi.

Coraz częściej systemy przesuwne stosuje się w pokoju dziennym. Regały wykonane na wymiar można umieścić w dowolnym miejscu pokoju, dopasować do każdego zakamarka, nawet w przypadku różnicy w głębokości ścian. Do wyboru mamy pełne regały z zabudowanym tyłem lub lekką wersję ażurową, co pozwala kreatywnie aranżować przestrzeń pokoju. Za drzwiami przesuwnymi można ukryć telewizor, regał z książkami, półki z dokumentami. Można też wykorzystać takie rozwiązanie do stworzenia domowego biura, które podczas weekendu po prostu zasłonimy ruchomymi frontami.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ: w najnowszym wydaniu magazynu "MEBLE PLUS"

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ