Overline Plus, GTV

Overline Plus, GTV

  • Autor: bm
  • 11 cze 2017 12:00

Systemy zabudowy wnęk - jak je wykorzystać?

Domowa garderoba, gospodarczy schowek czy kuchenna spiżarnia - każde z tych miejsc w mieszkaniu można efektywnie wykorzystać. Zwłaszcza jeśli zastosujemy odpowiednio dopasowane systemy zabudowy. Warto sprawdzić, co na ten temat mówią eksperci, między innymi Joanna Repko z firmy GTV.

Garderoby i obszary przechowywania wyposażone w nowoczesne systemy jezdne nie tylko pozwalają na wygospodarowanie dodatkowego miejsca, nie narażając użytkowników na niekomfortowe otwieranie skrzydeł szafy, ale umożliwiają optyczne powiększenie pomieszczenia, bez konieczności zastanawiania się, jak ustawić mebel, by mieć do niego pełny i swobodny dostęp. Do takich produktów należy m. in. system Overline Plus. System ten przeznaczony jest do budowy szaf z drzwiami nakładanymi na korpus mebla. Jego zasada działania polega na wykorzystaniu toru zamontowanego na górnym wieńcu szafy, po którym toczą się łożyskowane wózki przykręcone do wewnętrznej powierzchni drzwi.

"Projektując system Overline Plus, dedykowany takim rozwiązaniom, postawiliśmy na połączenie funkcjonalności i designu z najwyższej półki. Dzięki unikatowemu materiałowi, z którego wykonane są kółka w naszych systemach jezdnych, drzwi pracują lekko, płynnie i cicho, wytrzymując minimum 50 tysięcy cykli otwierania i zamykania. Cała konstrukcja została dokładnie przetestowana przy faktycznym obciążeniu do 50 kg" – wyjaśnia Joanna Repko, specjalista ds. marketingu w firmie GTV. "Jednak poza aspektem technicznym należy wziąć pod uwagę walory estetyczne, które stanowią silny argument wpływający na decyzję inwestora. – Myśląc o minimalistycznych, pełnych powietrza przestrzeniach postawiliśmy na oszczędność formy, ukrywanie okuć i pełną ekspozycję eleganckiego frontu mebla. Dlatego Overline Plus pozwala na zamontowanie szafy bez widocznych profili aluminiowych" – dodaje ekspert firmy GTV.

"Chcąc maksymalnie wyeliminować ryzyko uderzeń i stłuczeń, komplementarnym uzupełnieniem systemu Overline Plus są kwadratowe uchwyty B226 lub okrągłe uchwyty B224 wpuszczane we front mebla, które nie tylko uchronią przed urazem ale doskonale wyeksponują całościową kompozycję drzwi przesuwnych i dyskretnie poprawią ich funkcjonalność ułatwiając otwieranie" – podkreśla Joanna Repko.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ