System Heliodor. Fot. Komandor

System Heliodor. Fot. Komandor

  • Autor: bm
  • 06 kwi 2018 13:09 (aktualizacja: 10 kwi 2018 09:38)

Szafy przesuwne w kuchni – czy to się sprawdza?

Szafa z systemem przesuwnym do niedawna była stawiana przede wszystkim w sypialniach i przedpokojach. Od kilku sezonów coraz mocniej wkracza do innych pomieszczeń, między innymi do kuchni, gdzie z powodzeniem zastępuje tradycyjne szafki i szuflady.

Praktyczne funkcje, jakie oferują szafy z systemem drzwi przesuwnych, pozwalają przechować wszystko, czego potrzebujemy, od artykułów spożywczych aż po sprzęty AGD i książki kucharskie. Nie wymagają one dodatkowego miejsca przy otwieraniu, a mogą pomieścić więcej niż zwykłe kuchenne szafki. Mebel projektowany na wymiar nie tylko bez problemu wpasuje się nawet w pozornie trudną do zagospodarowania przestrzeń, lecz również pozwoli optycznie ją powiększyć.

W razie potrzeby można za jednym ruchem drzwi, uzyskać dostęp do tych części szafy, w których znajdują się wszystkie potrzebne do pracy akcesoria, środki czystości czy kuchenne tekstylia jak ściereczki i ręczniki. W pojemnym wnętrzu szafy przesuwnej można nie tylko przechowywać mikser, toster czy blender, lecz również zabudować duże urządzenia AGD jak piekarnik czy mikrofala, które można ukryć za drzwiami szafy, gdy nie są użytkowane. Dzięki temu uzyskujemy jednolitą zabudowę kuchenną o bardzo nowoczesnym wyglądzie.

"Pojemna zabudowa z indywidualnie zaaranżowanymi półkami i akcesoriami pozwoli ukryć sprzęty i przybory kuchenne oraz naczynia, co sprawi, że zwolni się miejsce na blatach. Dzięki temu zawsze utrzymamy wzorowy porządek, a kuchnia będzie wyglądać elegancko i nowocześnie. Szafa przesuwna to doskonałe rozwiązanie również dla osób, które mają liczną rodzinę i lubią na co dzień eksperymentować w kuchni, co wiąże się z potrzebą przechowywania zapasów. Wykonany na wymiar mebel doskonale odnajdzie się w roli podręcznej spiżarni na przetwory, suchą żywność czy napoje. Taką szafę najlepiej ustawić w pobliżu blatu i kuchenki, aby utworzyć funkcjonalny ciąg roboczy" – radzi Anna Wróbel, projektantka mebli z firmy Komandor.

Do wypełnienia frontów szafy przesuwnej można wykorzystać różne materiały. Dobrym wyborem jest np. białe szkło, dzięki któremu uzyskamy efekt czystości i przestronności. Wysokopołyskowe, duże powierzchnie skrzydeł przesuwnych będą odbijać światło i optycznie powiększać pomieszczenie. Równie dobrze jednak sprawdzą się fronty w kolorach naturalnego drewna. Monolityczny charakter zabudowy złożonej z wysokich skrzydeł przesuwnych można urozmaicić także stosując subtelne witryny z podświetleniem.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ