Szuflada Hettich Atira

Szuflada Hettich Atira

  • Autor: bm
  • 20 lip 2017 11:39 (aktualizacja: 20 lip 2017 13:39)

Szeroka szuflada - funkcjonalne rozwiązanie do kuchni

Szeroka szuflada w kuchni to wygodna i wyjątkowo pojemna przestrzeń do przechowywania. Dobrze zaprojektowana szuflada, wsparta na wytrzymałych i wygodnych w obsłudze prowadnicach, jest w stanie znieść nawet duże obciążenia, a w jej sprawnym funkcjonowaniu pomogą odpowiednio dobrane akcesoria.

Do coraz większych płaszczyzn drzwi przesuwnych i wysokich, sięgających pod sam sufit zabudów meblowych, dołączyły bardzo szerokie szuflady. Dzięki nowoczesnej technice są nie tylko pięknym wyróżnikiem mebli. Swoim sprawnym działaniem i wytrzymałością szerokie szuflady nie ustępują mniejszym odpowiednikom, a mogą pomieścić znacznie więcej. "Możemy zaproponować szuflady o szerokości nawet 1200 mm, które pomimo tak znacznych gabarytów będą otwierały się niezwykle lekko, całkowicie wysuwały i delikatnie domykały" - zapewnia Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. - "Oczywiście sama efektowność takich szuflad nie byłaby wystarczającym powodem do ich posiadania, gdybyśmy nie mogli w pełni wykorzystać ich możliwości i maksymalnie ich wypełnić. Nowoczesne, szerokie szuflady poradzą sobie nawet z ekstremalnym obciążeniem."

Nowa generacja szuflad InnoTech Atira o szerokości 1200 mm przystosowana jest do obciążeń do 50 kg, a w przypadku systemu ArciTech możemy obciążyć szufladę nawet do 80 kg. To zasługa nowoczesnych prowadnic: Quadro (w przypadku szuflad InnoTech Atira) i Actro (w szufladach ArciTech), które zaprojektowano z myślą o tak dużym obciążeniu. Nawet wypełnione słoikami, puszkami czy talerzami szuflady prowadzą się płynnie i lekko, wykazując wysoką stabilność boczną. Dzięki pracującym bezgłośnie, wytrzymałym prowadnicom mamy pewność wieloletniej sprawności szuflad.

W prowadnicach szuflad, w sposób całkowicie niewidoczny, nie zakłócający stylistyki mebli, może być zintegrowany system Push to open pozwalający na rezygnację z uchwytów nawet w szufladach o szerokości 1200 mm lub amortyzacja Silent System wyhamowująca szufladę podczas domykania, dzięki czemu nie następuje gwałtowne uderzenie frontu o korpus szafki powodujące uciążliwy hałas i przesuwanie się wewnątrz zawartości szuflady. W systemie szuflad ArciTech dostępna jest jeszcze jedna opcja - Push to open Silent będąca połączeniem obu powyższych systemów.

"Wystarczy nacisnąć front, aby szuflada sama się otworzyła, a po delikatnym pchnięciu, cicho i lekko domknęła" - mówi Joanna Nowak. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ