Fronty kuchenne wypełnione szkłem. Naklejono na nie specjalną folię z nadrukiem wykonanym techniką solwentową. Fot. Zobal

Fronty kuchenne wypełnione szkłem. Naklejono na nie specjalną folię z nadrukiem wykonanym techniką solwentową. Fot. Zobal

  • Autor: Urszula Koronczewska
  • 01 gru 2014 14:32 (aktualizacja: 02 gru 2014 08:01)

Szklana alternatywa meblowa

Szkło coraz częściej stanowi alternatywę dla ciężkich frontów meblowych. Ma to związek z tendencją do projektowania nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz, charakteryzujących się prostymi, geometrycznymi formami oraz monochromatyczną kolorystyką.

W ostatnim czasie na rynku pojawiła się szeroka oferta kolorowych szkieł, które pięknie prezentują się w kuchennych aranżacjach. Poza tym upowszechnia się technologia druku na szkle – można zastosować dowolną grafikę zarówno wykreowaną według indywidualnych oczekiwań, jak i dostępną z bazy zdjęć. Szkło w kuchni jest bardzo popularne ze względu na szeroki wybór nadruków, laminacji, kolorystyki. Również walory użytkowe, m.in. łatwość utrzymania czystości, mają duże znaczenie.

Coraz chętniej użytkownicy kuchni decydują się na wykończenie ścian kuchennych za pomocą szkła oraz płyt laminowanych, lakierowanych, akrylowych. Ciekawym i oryginalnym sposobem wykończenia ściany jest na pewno szkło z foto obrazem. Z taką propozycją wyszła firma KAM, proponując szkło z foto obrazem jako przykład aranżacji kuchni „Olivia”. Duet jasnych drewnianych frontów i nocnej panoramy Nowego Jorku tworzy mocny, interesujący kontrast, uwydatniony oświetleniem podszafkowym. 

Natomiast szkło przezroczyste pasuje do kuchni w każdym stylu. Mocuje się je na szynach albo śrubach. Spod spodu jest widoczne wykończenie ściany – zwykle farbą, lecz można też wykorzystać np. fototapetę. Inne rozwiązanie to szkło lakierowane na wybrany kolor (zwykle odcień ściany).
Zauważa się również, że powierzchnie ściany w przestrzeni pomiędzy szafkami dolnymi a górnymi wypełnia się nie tylko szkłem lakierowanym lub dekorowanym, ale też płytą laminowaną, prezentującą określony dekor. Klienci coraz częściej decydują się na to drugie rozwiązanie, ze względu na niższe koszty oraz łatwiejszą obróbkę materiału. Szkło poprzez wzgląd na swoje właściwości fizyczne może powodować trudności w obróbce i montażu.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ