System SlideLine M w meblach łazienkowych. Fot. Hettich

System SlideLine M w meblach łazienkowych. Fot. Hettich

  • Autor: bm
  • 24 kwi 2018 10:30 (aktualizacja: 25 kwi 2018 11:53)

Szkło w meblach – jak połączyć funkcjonalność z estetyką?

Meble ze szklanymi wstawkami wyglądają efektownie i są lubiane przez klientów. Ważne jednak, by tak dopasować elementy techniki meblowej, by współgrały one z designem całości.

Szkło chyba najczęściej wykorzystywane jest w meblach kuchennych, gdzie szklane witryny zastąpiły proste powierzchnie frontów zabudowy górnej czy drzwi szafek stojących, nawet tych wysokich. Jest jednak obecne również w jadalni, salonie, łazience a nawet sypialni. Swój renesans szkło zawdzięcza aspektom wizualnym, ale również nowoczesnej technice meblowej, która pozwala stosować szkło w coraz ciekawszych stylizacjach, estetycznie łącząc je z korpusem mebli i użytkować w równie komfortowy sposób, jak inne materiały meblarskie.

W propozycjach najnowszych kolekcji mebli szkło nie jest już tylko dekoracyjnym dodatkiem, ale wypełnia całe powierzchnie frontów. To duże wyzwanie dla techniki meblowej, której nie da się ukryć za szklaną powierzchnią.

W przypadku frontów w całości wykonanych ze szkła zawias będzie widoczny nie tylko po ich otwarciu, ale również z zewnątrz, dlatego musi wyróżniać się atrakcyjnym designem i być perfekcyjnie zamontowany, by spełnić swoją rolę. Na szklanych powierzchniach nawiercanie otworów jest trudne, dlatego podczas zeszłorocznych targów Interzum w Kolonii pokazaliśmy ciekawą propozycję - prototypowy zawias Sensys ze specjalną, przyklejaną puszką oraz prowadnik mocowany w ten sam sposób - informuje Joanna Nowak z firmy Hettich Polska.

W przypadku szklanych frontów niezwykle istotne są nawet drobne detale, które mogą zaważyć na estetyce całego mebla. Nie każdy zawias poradzi sobie z ciężarem dużej płaszczyzny wykonanej ze szkła i wymagany będzie montaż dodatkowego okucia, co oznacza wprowadzenie dodatkowego elementu, który zaburzy perfekcyjnie dopracowany design mebla.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ