Spotkanie w Kronospan Design Center w Szczecinku, zorganizowane dla producentów akcesoriów meblowych. Fot. GTV

Spotkanie w Kronospan Design Center w Szczecinku, zorganizowane dla producentów akcesoriów meblowych. Fot. GTV

  • Autor: mg
  • 21 lut 2017 13:10 (aktualizacja: 22 lut 2017 11:37)

Szkolenie dla producentów akcesoriów meblowych

W Kronospan Design Center w Szczecinku odbyło się dwudniowe szkolenie (16-17 lutego br.), w którym wzięli udział przedstawiciele czołowych producentów akcesoriów meblowych. Zaprezentowali oni zarówno doskonale znane na rynku rozwiązania, jak i zupełnie nowe kolekcje, przygotowane specjalnie na 2017 rok.

Kronospan Design Center to miejsce przeznaczone dla osób z branży drzewnej i meblarskiej. Jego celem jest edukacja i inspiracja. Wchodząca w skład centrum Krono Akademia jest także doskonałą bazą do organizacji kursów, imprez targowych i wydarzeń biznesowych. Tym razem, 16 i 17 lutego, w budynku Akademii odbyło się specjalistyczne szkolenie, zorganizowane przez firmę Kronospan. Wzięło w nim udział wielu czołowych producentów akcesoriów meblowych. Podczas szkolenia prezentowano najnowsze trendy we wzornictwie oraz najpopularniejsze rozwiązania stosowane w technologii produkcji, wpływające na jakość i właściwości użytkowe mebli.

Nasze systemy przekonują nie tylko praktycznymi konstrukcyjnymi ulepszeniami, ale i innowacyjnymi szczegółami decydującymi o atrakcyjności produktu, np. unikatowym materiałem, z jakiego wykonano kółka w systemach jezdnych. Dzięki temu nasze wózki, nie tracąc swoich walorów użytkowych, wytrzymują 50 tys. cykli, i to w obciążeniu skrzydła zgodnym z wypełnieniem, któremu są dedykowane, czyli np. 50 kg – zapewnia Joanna Repko, specjalista ds. marketingu w firmie GTV.

Podczas spotkania o rozwiązaniach do różnych typów drzwi: przesuwnych, przejściowych czy nakładanych, opowiadał Marcin Sałek, konstruktor GTV.

Nasza oferta obejmuje trzy podstawowe typy systemów: systemy wyłącznie bezramowe; systemy, które można wykorzystać do konstrukcji bezramowych lub ramowych wypełnianych płytą 18 mm lub szkłem 4 mm oraz systemy wyłącznie ramowe, stosowane przy wypełnieniu płytą 10 mm lub szkłem 4 mm. Duże zainteresowanie uczestników szkolenia wzbudził system "Flat Line", którego minimalistyczny, subtelny design rączki dopasowany jest do nowoczesnych wnętrz, a jej ergonomiczna budowa optycznie zmniejsza ilość aluminium wykorzystanego do okucia drzwi, równocześnie gwarantując doskonałą funkcjonalność systemu. Dzięki "Flat Line" drzwi uzyskują lekkość przy jednoczesnym utrzymaniu ich sztywności – mówi Maciej Chełkowski, dyrektor sprzedaży GTV. 

Kolejne szkolenia w Kronospan Design Center odbędą się już w marcu i kwietniu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ