Fot. Hettich

Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 14 gru 2016 11:36 (aktualizacja: 16 gru 2016 14:15)

Szuflady przystosowane do przechowywania w pionie

Możliwość pełnego wysuwu i łatwy dostęp do zawartości szuflady spowodowały, że stała się ona alternatywą dla półek w szafce czy komodzie. Wkładamy do niej coraz cięższe przedmioty, poza tym chcemy, żeby utrzymywały się w pozycji pionowej nawet podczas otwierania czy zamykania szuflady.

Kilkanaście ostatnich lat historii mebli to niesamowita metamorfoza szuflady - przyznaje Joanna Nowak z firmy Hettich. Kiedyś trudno byłoby sobie wyobrazić, aby talerze, zastawę kuchenną czy nawet spore zapasy żywności przechowywać w szufladzie. Na pewno nie poradziłaby sobie z takim obciążeniem. Odkąd jednak szuflada przejęła funkcję tradycyjnych szafek, stała się bardziej pojemna, a prowadnice, po których się porusza, bardziej wytrzymałe. To z kolei pociągnęło za sobą konieczność wyposażenia jej w funkcjonalne akcesoria, które w optymalny sposób pomagają zorganizować jej wnętrze.

Dlatego projektanci oczekują od producentów mebli, aby szuflady były wystarczająco wysokie, żeby postawić w nich nawet 1,5-litrową butelkę z wodą, ale też wyposażone w sprytne i skuteczne rozwiązania, by stabilnie utrzymać ją w pozycji pionowej. 

Aby zapanować nad zawartością wysokiej szuflady i nie narażać się na frustrujący widok bezładnie porozrzucanych przedmiotów, nie wystarczy je równo poustawiać, ale trzeba je jeszcze dodatkowo „zdyscyplinować” za pomocą specjalnych rozwiązań - mówi Joanna Nowak.

Aby przedmioty ustawić w pionie, projektowane są wysokie szuflady, a te z kolei wymagają odpowiedniej konstrukcji boków. Dedykowany szufladom "InnoTech Atira" podwójny reling pomoże w ustabilizowaniu nawet wysokich przedmiotów. Do bocznych relingów montowane są specjalne poprzeczki, które dzielą przestrzeń szuflady, utrzymując produkty w pozycji pionowej nawet podczas jej zamykania czy otwierania.

Szuflada z podwyższonym bokiem, dodatkowo zaopatrzona w system organizacji wewnętrznej, to również niezawodny sposób na ustabilizowanie nawet wysokiego pakietu poukładanych talerzy. Jeszcze do niedawna ich miejsce było zarezerwowane w tradycyjnych szafkach. 

Delikatne i równomierne otwieranie i zamykanie szuflady gwarantuje, że nawet przedmioty ustawione pionowo nie przewrócą się.

Aby zawartość szuflady „utrzymać” na swoim miejscu, warto zwrócić uwagę na system cichego domykania, dzięki któremu przy zamykaniu szuflada wyhamowuje i delikatnie się domyka, co zapobiega gwałtownemu szarpnięciu, które może zakończyć się poprzewracaniem produktów - podpowiada Joanna Nowak. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ