Fot. Messe Frankfurt GmbH/Thomas Fedra

Fot. Messe Frankfurt GmbH/Thomas Fedra

  • Autor: bm
  • 15 sty 2019 08:43 (aktualizacja: 15 sty 2019 11:41)

Targi "Heimtextil 2019" już za nami - najważniejsze tematy i trendy

Zakończyły się targi tekstyliów domowych "Heimtextil 2019" we Frankfurcie nad Menem. Na targach pojawiło się 3025 wystawców z 65 krajów i około 67.500 odwiedzających.

Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej i niepewnych nastrojów związanych z przyszłością handlu detalicznego, podczas wydarzenia panowały pozytywne nastroje. Na targach pojawiło się 3025 wystawców z 65 krajów i około 67.500 odwiedzających. "Wystawcy i zwiedzający z wielkim entuzjazmem przyjęli nową koncepcję targów i potwierdzili pozycję targów jako najważniejszego na świecie miejsca spotkań dla przemysłu. Jakość decydentów zrobiła wrażenie na wystawcach, podobnie jak liczba nowych kontaktów biznesowych ze 156 krajów" - mówi Detlef Braun, członek zarządu Messe Frankfurt.

Jednym z tematów, który zajmował zarówno wystawców, jak i zwiedzających, była obecna i przyszła sytuacja gospodarcza. Wyzwaniem są coraz bardziej widoczne zmiany zachodzące w handlu - w tym  m. in. rosnące przychody z handlu internetowego i jednoczesne wysiłki w celu utrzymania handlu stacjonarnego.  Rozmawiano też dużo o postępie ekologicznym w przemyśle tekstylnym. Wielu wystawców prezentowało postępowe rozwiązania, na przykład w zakresie recyklingu butelek PET i odpadów oceanicznych, jak również w zakresie wykorzystania certyfikowanych materiałów naturalnych. Tematem przewodnim tegorocznych targów Heimtextil był szeroko rozumiany zrównoważony rozwój. 

Nie zabrakło również tematyki związanej z trendami w stylu życia. Pod tym kątem wystawcy "Heimtextil" koncentrowali się na... śnie. Podczas gdy zbilansowana dieta i ćwiczenia fizyczne są obecnie naturalną częścią zdrowego stylu życia, sen jest nadal zaniedbywany, chociaż jest jednym z najważniejszych elementów składowych długotrwałego dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Stąd zarówno podczas rozmów i debat, jak i na ekspozycjach wielu wystawców, na pierwszy plan wysunęły się nowe produkty, dzięki którym można zmienić swoje podejście do kwestii zdrowego snu.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ