Targi Magna Expo Mueblera odbyły się w mieście Meksyku w dniach 17-20 stycznia 2018 roku. Fot. Deutsche Messe

Targi Magna Expo Mueblera odbyły się w mieście Meksyku w dniach 17-20 stycznia 2018 roku. Fot. Deutsche Messe

  • Autor: mg
  • 06 lut 2018 18:35 (aktualizacja: 07 lut 2018 14:27)

Targi "Magna Expo Mueblera" w nowym formacie okazały się sukcesem

W tym roku po raz pierwszy meksykańskie targi "Magna Expo Mueblera" składały się z dwóch wydarzeń - jedno z nich poświęcone został maszynom i narzędziom do obróbki drewna, zaś drugie - meblom i artykułom wyposażenia wnętrz. W obu imprezach łącznie uczestniczyło 210 wystawców.

W tym roku po raz pierwzy na targi "Magna Expo Mueblera" złożyły się dwa wydarzenia - "Magna Expo Mueblera Industrial" i "Magna Expo Mobiliario e Interiores". Na obu imprezach pojawiło się 210 wystawców z całego świata, w tym m.in. z Chin, Niemiec, Włoch, Kanady, Hiszpanii, USA i Austrii. W centrum kongresowo-wystawienniczym Centro Citibanamex w mieście Meksyku można było obejrzeć nie tylko szeroką ofertę maszyn i narzędzi do obróbki drewna, okucia, akcesoria i komponenty meblarskie, ale też propozycje mebli biurowych, sypialniowych i tapicerowanych.

Ta odsłona "Magna Expo Mueblera" była bardziej międzynarodowa niż jakakolwiek wcześniej - ocenił Christian Pfeiffer, dyrektor Deutsche Messe. Nowy format targów okazał się ogromnym sukcesem: prezentacja na żywo maszyn oraz program wydarzeń towarzyszących zostały bardzo dobrze przyjęte przez uczestników. To, że wśród wystawców znalazło się wielu światowych liderów, takich jak Altendorf, Biesse Group, Felder Group, Leitz, SCM Group, Stiles Machinery i Michael Weinig, również jest znaczące. Bardzo cieszyliśmy się także z trzech nowych pawilonów narodowych - niemieckiego, chińskiego i szwedzkiego.

W pawilonie niemieckim pojawiły się takie firmy, jak: Baumer Inspection, Dieffenbacher, Fagus-GreCon Greten, Hans Weber Maschinenfabrik, Heinrich Kuper, KWF, Pallmann Maschinenfabrik, Shanghai Wood- Based Panel Machinery  (firma z grupy Dieffenbacher), Siempelkamp Maschinen- und Anlagenbau, Tigra i Venjakob Maschinenbau. Z kolei Chiny reprezentowały Weihai Amazona Machinery & Hardware, Shanghai Mingke Process Systems, Shenzhen i Dehuai Technology, a Szwecję - Kinnarps, Flierby i Logosol.

Jürgen Köppel, dyrektor generalny Leitz i prezes Europejskiej Federacji Producentów Maszyn do Obróbki Drewna (EUMABOIS), tak ocenił wydarzenie: Jestem przekonany, że ta wysoce profesjonalna międzynarodowa wystawa wraz z jej programem imprez towarzyszących poświęconych aktualnym zagadnieniom, pomoże wzmocnić pozycję Meksyku jako miejsca organizacji targów. Nie ma wątpliwości, że Meksyk jest atrakcyjnym rynkiem, a my w EUMABOIS cieszymy się, że Deutsche Messe udało się stworzyć tak doskonałą platformę wystawienniczą.

Jednym z ważniejszych punktów targów był bogaty program konferencji i seminariów. Dyskutowano na temat m.in. najnowszych technolgii CNC, automatyzacji w branży meblarskiej i perspektyw, jakie daje idea Przemysłu 4.0. Dużo miejsca poświęcono również systemom gromadzenia danych i ich wykorzystaniu w produkcji seryjnej.

Kolejna edycja targów "Magna Expo Mueblera" odbędzie się w Meksyku w dniach 16-18 stycznia 2019 roku.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ